Indywidualny projekt od architekta wnętrz - koszt

borgia
Lider Biznes
Posty: 1012
Rejestracja: śr gru 16, 2015 1:57 pm

Indywidualny projekt od architekta wnętrz - koszt

Post: # 1633Post borgia »

Jaki budżet warto sobie przeznaczyć na taki indywidualny projekt?
Nigdy nie współpracowałam z takimi fachowcami, więc nie wiem na co się przygotować.
elwira
Lider Biznes
Posty: 1063
Rejestracja: pn gru 14, 2015 1:18 pm

Re: Indywidualny projekt od architekta wnętrz - koszt

Post: # 1643Post elwira »

Skoro to projekt indywidualny, to raczej nie powinnaś wydać więcej, niż sama ustalisz.
Mówisz jakie masz oczekiwania i możliwości finansowe.
Tutaj https://www.deconova.pl/projekt-indywidualny/ możesz zresztą poczytać jak wygląda dokładniej taka współpraca.
Myślę, że sam pomysł na zatrudnienie takiego fachowca jest dobry.
Zdejmiesz sobie z głowy trochę problemów.
sowik
Średni biznesmen
Posty: 35
Rejestracja: czw lis 25, 2021 11:04 pm

Re: Indywidualny projekt od architekta wnętrz - koszt

Post: # 4252Post sowik »

Ceny są różne - od 50 do 200 a nawet 300 zł za m2
WojtekOl
Biznesmen
Posty: 69
Rejestracja: sob kwie 09, 2022 9:10 am

Re: Indywidualny projekt od architekta wnętrz - koszt

Post: # 5523Post WojtekOl »

Przede wszystkim zależąło nam na tym, aby dom który wybudujemy był funkcjonalny i też nie ociążył nas na długie lata drogim kredytem. Właśnie dlatego warto zastanowić się nad tym, jak dokładnie teraz wyglądają nowoczesne projekty domów z oferty Archon. No i też zwracaliśmy uwagę na przybliżony kosztorys. Jednak ze względu na rodzinę 2+2 wybraliśmy dom parterowy 125m2, dla nas w zupełni wystarczający z dużym tarasem :)
duser
Biznesmen
Posty: 450
Rejestracja: wt lis 30, 2021 12:21 pm

Re: Indywidualny projekt od architekta wnętrz - koszt

Post: # 5702Post duser »

Indywidualny architekt wnętrz na pewno nie jest tani, ja sam wszystko u siebie urządzałem więc zaoszczędziłem dzięki temu. Tutaj https://www.gama-sklep.com.pl/category/ ... iane-45504 polecam wam ofertę na stoliki do salonu, wybór duży mają.
Celinka43
Biznesmen
Posty: 83
Rejestracja: śr lis 24, 2021 3:27 pm

Re: Indywidualny projekt od architekta wnętrz - koszt

Post: # 6094Post Celinka43 »

W domu ważna jest wygoda, więc dobrym pomysłem może być projekt domu parterowego. Na jednym poziomie są wszystkie pomieszczenia, łącznie z garażem czy kotłownią. Nie ma schodów, więc jest bezpieczniej. Domywstylu wykonują takie projekty. Są one nowoczesne i funkcjonalne, bo strefy nocna i dzienna są odpowiednio rozmieszczane, np. salon jest od strony południowej. Jego sprzątanie jest łatwiejsze.
rawelka
Biznesmen
Posty: 129
Rejestracja: ndz kwie 10, 2022 1:33 pm

Re: Indywidualny projekt od architekta wnętrz - koszt

Post: # 6717Post rawelka »

Jeśli ma się taki projekt to razem z nim otrzymuje się także kosztorys prac czy to wykonuje już inna osoba? Zawsze mnie to zastanawiało czy architekt wykonuje także tą pracę. Widzę, że można pobrać w sieci program do kalkulacji kosztów z bezterminową licencją. Jeśli ktoś wykonuje szczegółowe kosztorysy budowlane to taki profesjonalny program z pełną bazą knr na pewno bardzo to zadanie uprości.
ODPOWIEDZ