Sypialnia dla alergika

Bławatek
Biznesmen
Posty: 185
Rejestracja: śr lis 11, 2015 8:29 pm

Sypialnia dla alergika

Post: # 4069Post Bławatek »

Mam nowe mieszkanie, które dopiero zaczynam urządzać, a że jestem alergikiem więc może podpowiecie na co zwrócić szczególną uwagę przy wyposażaniu sypialni?
Pasiflora
Biznesmen
Posty: 102
Rejestracja: śr gru 02, 2015 1:59 pm

Re: Sypialnia dla alergika

Post: # 4071Post Pasiflora »

Pewnie o tym, że szkodliwa jest pościel syntetyczna już wiesz, generalnie w sypialni dla alergika ważne jest, by było jak najmniej rzeczy, które zbierają kurz, w tym firany i zasłony - postaw na zdrowsze rolety albo żaluzje :)
Jak nie chowasz pościeli w skrzyni tylko zostawiasz na wierzchu to konieczne też będą narzuty na łóżko i lepiej wtedy kupić gładkie, bawełniane, a nie te z mikrofibry.
W tym sklepie mają dobre jakościowo narzuty i inne produkty do spania https://vegehome.pl/84-narzuty
Greta
Biznesmen
Posty: 154
Rejestracja: czw kwie 29, 2021 9:03 am

Re: Sypialnia dla alergika

Post: # 4645Post Greta »

Bławatek pisze: sob kwie 10, 2021 6:39 am Mam nowe mieszkanie, które dopiero zaczynam urządzać, a że jestem alergikiem więc może podpowiecie na co zwrócić szczególną uwagę przy wyposażaniu sypialni?
Na co ta alergia? Ciężko pomóc bez jakichś szczegółowych informacji. Ale na pewno zwróć uwagę na tkaniny, jakie dobierasz. Nie kupuj wszystkiego ze sztucznych materiałów, one często potęgują uczulenie. No i wstrzymaj się z roślinnością, najlepiej postaw na coś małego tj. kaktus, który będzie ozdobą sypialni. Co do dodatków, polecam bawełniane lub poliestrowe narzuty na kanapę. Z tymi pierwszymi jest trochę problem przy praniu, dlatego wolę jednak syntetyczne - nie mam z nimi problemu, mimo że sama cierpię na alergię.
Violuśka
Biznesmen
Posty: 131
Rejestracja: sob gru 04, 2021 4:41 am

Re: Sypialnia dla alergika

Post: # 4684Post Violuśka »

Bławatek pisze: sob kwie 10, 2021 6:39 am Mam nowe mieszkanie, które dopiero zaczynam urządzać, a że jestem alergikiem więc może podpowiecie na co zwrócić szczególną uwagę przy wyposażaniu sypialni?
Nie ma problemu. Dzisiaj można już wszystko dostać także i wyposażenie łóżka dla alergika. Zachęcam do zapoznania się z ofertą firmy Hilding - to producent materacy i łóżek .Wybór właściwego materaca do sypialni jest kluczowy w kontekście wygody i zdrowego snu. Jeśli jesteś alergikiem - także znajdziesz wszystko co potrzeba dla siebie.
sandra
Biznesmen
Posty: 370
Rejestracja: pn lis 29, 2021 10:24 am

Re: Sypialnia dla alergika

Post: # 5432Post sandra »

Podstawowym meblem w sypialni jest łóżko. Dlatego warto wiedzieć, gdzie można takie łóżko zakupić. Ja polecam ten sklep online: https://interbeds.pl/lozko-120x200-z-pojemnikiem . Wybór łóżek jest u nich bardzo duży.
kasiunia
Biznesmen
Posty: 134
Rejestracja: ndz kwie 10, 2022 4:48 am

Re: Sypialnia dla alergika

Post: # 5510Post kasiunia »

Jeśli macie w domu alergika i macie zdiagnozowane co mu przeszkadza, to łatwiej urządzić sypialnię. W takiej sytuacji bardzo ważną kwestią jest to jaki rodzaj materaca wybrać by alergik nie był atakowany alergenami. No właśnie to kluczowa sprawa ,bo to alergeny są przyczyną dolegliwości alergików.
duser
Biznesmen
Posty: 457
Rejestracja: wt lis 30, 2021 12:21 pm

Re: Sypialnia dla alergika

Post: # 5762Post duser »

Też jestem alergikiem.
___
BMW 5
Tymoteusz1
Średni biznesmen
Posty: 52
Rejestracja: wt gru 14, 2021 8:27 am

Re: Sypialnia dla alergika

Post: # 5817Post Tymoteusz1 »

Teraz jest o tyle prościej, że w kontekście aranżacji odpowiedniej sypialni, zawsze warto sięgać po rozwiązania, które faktycznie będą Wam odpowiadały. Mam wrażenie, że takie dodatki do sypialni jak chociażby Materace 200 x 200 pasują do większych łóżek. Macie może jakieś własne doświadczenia z doborem materacy?
x
ODPOWIEDZ