Wiata nad taras czy parasol?

elwira
Lider Biznes
Posty: 1063
Rejestracja: pn gru 14, 2015 1:18 pm

Wiata nad taras czy parasol?

Post: # 111Post elwira »

Co lepiej się sprawdzi: wiata na stałe czy może jakiś duży parasol?
duser
Biznesmen
Posty: 447
Rejestracja: wt lis 30, 2021 12:21 pm

Re: Wiata nad taras czy parasol?

Post: # 4381Post duser »

A jakie mi drzwi na taras byś polecał? Bo muszę znaleźć fajna ofertę na solidne drzwi, ta <Moderacja forum: naruszenie regulaminu. Punkt: dodawanie linków w każdym kolejnym poście.> z przesuwnymi mnie zainteresowała bo jednak takie drzwi wydają się praktyczne. Wiem że sąsiad je ma i był zadowolony z wyboru, może też je wybrać mam?
sandra
Biznesmen
Posty: 362
Rejestracja: pn lis 29, 2021 10:24 am

Re: Wiata nad taras czy parasol?

Post: # 5097Post sandra »

Uważam, że najlepszym wyborem będzie zabudowany taras z desek drewnianych. Polecam zajrzeć na stronę firmy https://tarasywroclaw.pl/ . Firma ta specjalizuje się właśnie w montażu desek tarasowych. Sądzę, że będziecie zadowoleni z takiej instalacji.
Greta
Biznesmen
Posty: 147
Rejestracja: czw kwie 29, 2021 9:03 am

Re: Wiata nad taras czy parasol?

Post: # 5358Post Greta »

My mamy drewnianą wiatę a w środku "podłogę" ułożoną z płyt ażurowych https://www.pebia.pl/produkty/industria ... a-meba,147 oraz oczywiście meble ogrodowe, czyli fotele, sofę i stół :) Jako, że jestem fanką przytulnego stylu to wiata w środku ma girlandy z żarówek oraz kwiaty w donicach ;) Oczywiście gusta są różne, ale wydaje mi się, że taka wiata fajnie urządzona to miejsce, gdzie faktycznie można odpocząć w popołudnia/wieczory na wiosnę, w lecie czy na jesieni :)
kasiunia
Biznesmen
Posty: 128
Rejestracja: ndz kwie 10, 2022 4:48 am

Re: Wiata nad taras czy parasol?

Post: # 6664Post kasiunia »

Zdecydowanie wolę trwalsze rozwiązania ... więc zdecydowanie wiata. Zresztą cały taras mamy wykonany z drewna i wiąże się to z okresowym czyszczeniem i impregnacją odpowiednimi preparatami. Czy wiecie czym impregnować legary pod tarasy ? To bardzo ważne informacje, bo mają wpływ na to jak długo będziemy mogli uzytkować nasz taras i cieszyć się relaksem.
Loko59
Biznesmen
Posty: 203
Rejestracja: pt lis 26, 2021 8:23 am

Re: Wiata nad taras czy parasol?

Post: # 6746Post Loko59 »

Jeśli dobieracie elementy z drewna to zainteresujcie się takimi produktami, jak Oleje do impregnacji drewna .
foxi
Biznesmen
Posty: 142
Rejestracja: pn gru 13, 2021 6:56 pm

Re: Wiata nad taras czy parasol?

Post: # 6973Post foxi »

Jeśli macie na to pieniądze to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest wiata .Taras możemy wtedy używać zarówno kiedy pada deszcz jak i intensywnie operuje słońce. Taras to jednak miejsce, którego podłoga narażona jest na działanie warunków atmosferycznych i woda, mróz i w ogóle częste zmiany nie działają nań dobrze. Pomocne są tutaj specjalne masy hydroizolacyjne , które zabezpieczą nasz taras przed przemakaniem. To ważne.
Violuśka
Biznesmen
Posty: 131
Rejestracja: sob gru 04, 2021 4:41 am

Re: Wiata nad taras czy parasol?

Post: # 7057Post Violuśka »

Taras to rzeczywiście miejsce , gdzie miło spędzamy czas. To miejsce gdzie możemy odpocząć po pracy oraz spędzić miło czas podczas weekendów w gronie rodziny czy przyjaciół. Najczęściej na tarasie mamy wiele elementów architektury ogrodowej, które wykonane są z drewna wobec czego pamietać trzeba o ich konserwacji. Na przykład taka renowacja deski tarasowej powinna być wykonywana regularnie a wtedy okres jej eksploatacji znacząco się wydłuży.
ODPOWIEDZ