Księgowość dla małej firmy - co i jak?

Rozmowy o biznesie.
borgia
Lider Biznes
Posty: 1012
Rejestracja: śr gru 16, 2015 1:57 pm

Księgowość dla małej firmy - co i jak?

Post: # 3436Post borgia »

Co trzeba wiedzieć szukając rozwiązań jeśli chodzi o księgowość dla małej firmy?
Zlecić to komuś z zewnątrz?
elwira
Lider Biznes
Posty: 1063
Rejestracja: pn gru 14, 2015 1:18 pm

Re: Księgowość dla małej firmy - co i jak?

Post: # 3455Post elwira »

Jest trochę rozwiązań, które warto rozważyć.
Tutaj http://taxmentor.pl/ jest takie biuro rachunkowe w Katowicach.
W takim miejscu możesz zlecić kompleksową obsługę firmy od strony podatkowej i zusowej.
To wygodne, bo właściwie nic sama nie musisz robić.
Poza tym masz co miesiąc fakturę, która nie zwala z nóg :)
Tymoteusz1
Średni biznesmen
Posty: 52
Rejestracja: wt gru 14, 2021 8:27 am

Re: Księgowość dla małej firmy - co i jak?

Post: # 4360Post Tymoteusz1 »

Pytanie tylko, co realnie mogłoby okazać się dla Was najkorzystniejsze w kontekście prowadzenia Waszej księgowości. Tutaj możliwości jest dzisiaj naprawdę wiele, więc warto wziąć to pod uwagę. Na pośrednictwem takich miejsc jak chociażby dobrze widać, że odpowiednio przygotowana pro forma może być znacznie prostsza w realizacji. Warto się tym tematem zainteresować, bo może Wam to znacząco uprościć całą Waszą pracę. Pomyślcie nad tym dobrze.

Admin przypomina, z regulaminu:
*Nowi użytkownicy nie mogą umieszczać na forum odnośników wcześniej,
niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach
*Użytkownikom nie wolno umieszczać na forum wyłącznie postów zawierających odnośniki.
x
dżastaa
Biznes świeżak
Posty: 7
Rejestracja: śr gru 15, 2021 4:35 pm

Re: Księgowość dla małej firmy - co i jak?

Post: # 5038Post dżastaa »

A może warto byłoby po prostu zainwestować w dobre oprogramowanie księgowe i samodzielnie wszystko prowadzić. Nie jest to, jakieś skomplikowane, aby wystawiać faktury i potem je rozsyłać. Zresztą dzięki programom INTAXO możecie wszystkim zarządzać dużo sprawniej.
kornwalka
Średni biznesmen
Posty: 55
Rejestracja: czw lis 25, 2021 6:30 pm

Re: Księgowość dla małej firmy - co i jak?

Post: # 5136Post kornwalka »

przepisy się nieustannie zmieniając i prowadząc biznes trzeba być na bieżąco, dla mojej księgowej dużym wsparciem w pracy jest możliwość korzystania z serwisu portalfk.pl tam na bieżąco sobie aktualizuje informacje, ma dostęp do materiałów video, e-booków, wszystko zgromadzone w jednym miejscu
Greta
Biznesmen
Posty: 148
Rejestracja: czw kwie 29, 2021 9:03 am

Re: Księgowość dla małej firmy - co i jak?

Post: # 5156Post Greta »

Czy mała czy duża firma, dla mnie nie ma znaczenia. Przepisy prawa gospodarczego, podatkowego czy administracyjnego się tak szybko zmieniają, że trzeba naprawdę się na tym znać, żeby nie popełnić gdzieś jakiegoś błędu czy niedopatrzenia i potem nie mieć problemów :/ Dlatego ja nawiązałam współpracę z biurem rachunkowym i śpię spokojnie ;) Jak ktoś jest tutaj z Podkarpacia to polecam https://www.asset.rzeszow.pl/swiadczone ... spodarcze/ - doradztwo podatkowe. Rzeszów dobrze, że ma tak profesjonalne miejsce, bo inaczej byłoby mi trudno prowadzić mój biznes :)
rawelka
Biznesmen
Posty: 130
Rejestracja: ndz kwie 10, 2022 1:33 pm

Re: Księgowość dla małej firmy - co i jak?

Post: # 5379Post rawelka »

Nawet prowadząc małą firmę trudno zająć się samodzielnie księgowością. Lepiej to zadanie powierzyć sprawdzonej firmie jak WZ Partners . To biuro rachunkowe z doświadczeniem, dopasowują ofertę do oczekiwań klienta, każdego traktują indywidualnie. Poza kwestiami księgowymi zajmuje się także obsługą kadrowo-płacową, doradztwo biznesowe czy podatkowe. Obsługują firmy zarówno polskie jak i międzynarodowe.
kornwalka
Średni biznesmen
Posty: 55
Rejestracja: czw lis 25, 2021 6:30 pm

Re: Księgowość dla małej firmy - co i jak?

Post: # 5472Post kornwalka »

jest fajny portal dla księgowych portalfk.pl materiały są tam przygotowywane przez ekspertów, często są aktualizowane, na stronie są kalkulatory, szkolenia wideo, e-booki, mozna skorzystać ze wzorów dokumentów
duser
Biznesmen
Posty: 450
Rejestracja: wt lis 30, 2021 12:21 pm

Re: Księgowość dla małej firmy - co i jak?

Post: # 5502Post duser »

No właśnie, może podatki szkolenie ? Może taki temat będzie dla was odpowiedni? Wydaje mi się, że kwestie podatków są bardzo ważne, zwłaszcza, że te kwestie zmieniają się tak szybko, w zasadzie z dnia na dzień. Zastanówcie się nad tym.
donek
Biznesmen
Posty: 76
Rejestracja: śr kwie 13, 2022 2:02 pm

Re: Księgowość dla małej firmy - co i jak?

Post: # 5613Post donek »

Całe szkolenie to raczej nie jest potrzebne, jeśli się chce na przykład rozliczyć PIT 37. Do tego wystarczy trochę czasu na przeczytanie kilku artykułów, na przykład takich, jak ten https://przyjazneprawoautorskie.pl/poda ... nformacje/ W zupełności wystarcza, aby rozliczyć pit online, to naprawdę nie wymaga szkoły wyższej.
ODPOWIEDZ