mocowanie paneli fotowoltaicznych - tylko u speców?

Rozmowy o biznesie.
Awatar użytkownika
Hana
Biznesmen
Posty: 200
Rejestracja: pn gru 21, 2015 1:24 pm

mocowanie paneli fotowoltaicznych - tylko u speców?

Post: # 3930Post Hana »

Czy mocowanie paneli fotowoltaicznych - tylko u speców się robi czy jest jakaś opcja samodzielnego założenia?
Nie ja w sumie pytam, tylko mąż, który lubi sporo w domu robić sam,
ale ja osobiście uważam,że juz przy takich poważnych instalacjach to nie ma się co wygłupiać na samodzielny montaż, bo to jednak trzeba zrobic od igły tak, jak wskazują producenci.
Jak uważacie?
Wolelibyście że panele założyła wam firma która to robi od lat np. https://hymon.pl/oferta/systemy-montazowe/
czy jakieś własne kombinacje?
ArkadS
Biznes czytacz
Posty: 15
Rejestracja: czw gru 16, 2021 12:39 pm

Re: mocowanie paneli fotowoltaicznych - tylko u speców?

Post: # 4541Post ArkadS »

Raczej nie zdecydowałbym sie na samodzielny montaż. Nie mam wiedzy i pewnie umiejętności. A przecież co jakiś czas słychać o pożarach takich instalacji, które zostały źle zrobione. Lepiej wybrać dużą firmę, jak właśnie Hymon, i mieć spokój. Oni zaprojektują całość, położą i dadzą na całość gwarancję. Dla mnie liczy się, że to działa tak, jak powinno.
rados
Biznesmen
Posty: 72
Rejestracja: śr gru 15, 2021 9:15 pm

Re: mocowanie paneli fotowoltaicznych - tylko u speców?

Post: # 5094Post rados »

No powiem, że nie poszedłbym w stronę samoróbki. To za duże ryzyko. Instalacja może być źle zrobiona, a od tego do pożaru już blisko. Lepiej jak to firma zrobi i będzie spokój. Najlepiej tak jak piszecie, duża firma z doświadczeniem, by nagle nie znikła z rynku i człowiek nie został z instalacją bez pomocy. Bo nawet jak jest długa gwarancja, to potem może nie być do kogo sie z nią zgłosić. A taki Hymon, duża firma, robiąca nie tylko panele z tego co widze po ich ofercie, to będzie istnieć długo.
ODPOWIEDZ