Praca w Niemczech wciąż się opłaca?

elwira
Lider Biznes
Posty: 1063
Rejestracja: pn gru 14, 2015 1:18 pm

Praca w Niemczech wciąż się opłaca?

Post: # 3164Post elwira »

Co o tym sądzicie?
Ktoś z was tak w ogóle ma jakieś doświadczenia związane z taką pracą za granicą?
borgia
Lider Biznes
Posty: 1012
Rejestracja: śr gru 16, 2015 1:57 pm

Re: Praca w Niemczech wciąż się opłaca?

Post: # 3169Post borgia »

Wydaje mi się, że wiele zależy od pracy i od konkretnej branży.
Tutaj https://privatecare24.pl/ jest taka stronka, gdzie piszą więcej o tym, jak wygląda praca w opiece w Niemczech.
Chodzi oczywiście o opiekę nad osobami starszymi.
Myślę, że to taka praca, na którą często decydują się Polki wyjeżdżające do Niemiec.
Tak czy inaczej - na tej stronce znajdziesz sporo przydatnych informacji.
Kazpa
Mały biznesmen
Posty: 27
Rejestracja: śr gru 15, 2021 8:59 pm

Re: Praca w Niemczech wciąż się opłaca?

Post: # 4453Post Kazpa »

elwira pisze: śr sty 16, 2019 1:25 pm Co o tym sądzicie?
Ktoś z was tak w ogóle ma jakieś doświadczenia związane z taką pracą za granicą?
Jeżeli jest na warunkach niemieckich to jak najbardziej jest ona opłacalna. Mój brat jeździ do pracy w Niemczech z Mondi Polska i bardzo sobie chwali ich wsparcie jak i wszelką pomoc w załatwianiu formalności w urzędach.
janczara
Biznesmen
Posty: 72
Rejestracja: pt gru 03, 2021 7:29 am

Re: Praca w Niemczech wciąż się opłaca?

Post: # 4979Post janczara »

Pewnie, ze się opłaca :) ja wyjeżdżam do Niemiec już od kilku lat i nawet nie myślę o powrocie na stałe do kraju. Tam jestem opiekunką osób starszych, współpracuję z agencją Symeon Dolcevita. Warto się do nich zgłosić bo oferują wysokie zarobki, premie za prace w okresie świątecznym. Jest też umowa, nie trzeba się martwić o dojazd na miejsce pracy.
rados
Biznesmen
Posty: 72
Rejestracja: śr gru 15, 2021 9:15 pm

Re: Praca w Niemczech wciąż się opłaca?

Post: # 5005Post rados »

Oczywiscie że sie opłaca. Zupełnie inne warunki pracy i płacy. Inne podejście. A po latach też emerytura na warunkach niemieckich. Oczywiscie jak ma sie odpowiednio zrobiona umowę. Wspomnana tu Mondi Polska daje umowy na warunkach niemieckich. Tam sie płaci wszystkie podatki, wiec wychodzimy na plus moim zdaniem.
WojtekOl
Biznesmen
Posty: 69
Rejestracja: sob kwie 09, 2022 9:10 am

Re: Praca w Niemczech wciąż się opłaca?

Post: # 5575Post WojtekOl »

Jak rozważasz wyjazd do pracy za granicę, ale jeszcze nie udało Ci sie znaleźć żadnej ciekawej oferty pracy dopasowanej pod twoje umiejętności i doświadczenie to sprawdź zdecydowanie jak wygląda praca Finlandia dekarz bo akurat w tym kraju zapotrzebowanie jest naprawdę wysokie. Można bardzo dobrze zarobić i liczyć na spełnienie wszystkich warunków z tym co podane jest w ogłoszeniu.
ODPOWIEDZ