Praca za granicą?

Kariera, praca, kompetencje
elwira
Lider Biznes
Posty: 1063
Rejestracja: pn gru 14, 2015 1:18 pm

Praca za granicą?

Post: # 2665Post elwira »

Co o tym sądzicie?
Czy praca za granicą to jest dobry pomysł?
Mam wrażenie, że w Polsce trudno jest znaleźć przeciętną pracę, która pozwoli się w miarę fajnie utrzymać.
borgia
Lider Biznes
Posty: 1012
Rejestracja: śr gru 16, 2015 1:57 pm

Re: Praca za granicą?

Post: # 2671Post borgia »

Możesz kombinować, ale jeśli już, to staraj się znaleźć jakąś firmę, która pomaga w znalezieniu pracy tam, np. w Niemczech.
Chodzi mi o coś takiego, jak ta http://carebiuro.de/
Pomagają założyć własną działalność w Niemczech, żeby później łatwiej rozliczać się z klientami np. w pracy jako opiekun osób starszych.
Pomagają we wszystkich formalnościach, a to duży plus.
WojtekOl
Biznesmen
Posty: 69
Rejestracja: sob kwie 09, 2022 9:10 am

Re: Praca za granicą?

Post: # 5576Post WojtekOl »

Nie warto latami męczyć się w pracy, której po prostu nie lubicie i nie możecie się realizować. Tym bardziej, że możliwości jest naprawdę wiele bo nadal brakuje rąk do pracy. Rozglądajcie się przynajmniej wśród aktualnych ofert i jeśli chodzi m.in o pracę jako stolarz to sprawdź https://fachpraca.pl/oferty-pracy-za-gr ... finlandia/ bo fachowców w tej branży wiele firm potrzebuje i naprawdę zapewniają świetne warunki finansowe. Daj znać, jakie kroki zawodowe podjęliście!
scesny
Średni biznesmen
Posty: 59
Rejestracja: wt gru 14, 2021 2:13 pm

Re: Praca za granicą?

Post: # 5658Post scesny »

Też mi sie tak wydaje. Szczególnie że jest całkiem sporo ofert pracy, z niezłymi zarobkami. W Niemczech sporo szukają. Można sobie zobaczyć chociażby po ogłoszeniach w Mondi Poslka. I nawet nie wymagają znajomości jezyka. Można pracować na fajnych warunkach, za całkiem fajną wypłatę.
kasiunia
Biznesmen
Posty: 128
Rejestracja: ndz kwie 10, 2022 4:48 am

Re: Praca za granicą?

Post: # 6475Post kasiunia »

Nie wiem czemu ale wiele osób szuka pracy za granicą. Poszukajcie najpierw w naszym kraju, jej także wcale nie brakuje. Jeśli macie coś wspólnego z branżą IT a może jeszcze lepiej, potraficie programować to z pewnością znajdziecie pracę w tej ciekawej i perspektywicznej branży. Otóż firmy brytyjskie w Polsce zapuszczają swoje korzenie coraz bardziej i właśnie w takich firmach warto szukać swojej szansy.
ODPOWIEDZ