Praca w Niemczech - jaka się opłaca?

Kariera, praca, kompetencje
borgia
Lider Biznes
Posty: 1012
Rejestracja: śr gru 16, 2015 1:57 pm

Praca w Niemczech - jaka się opłaca?

Post: # 3095Post borgia »

Jaka praca w Niemczech jeszcze się opłaca?
Zauważyłam, że ludzie już nie wyjeżdżają aż tak chętnie...
elwira
Lider Biznes
Posty: 1063
Rejestracja: pn gru 14, 2015 1:18 pm

Re: Praca w Niemczech - jaka się opłaca?

Post: # 3096Post elwira »

Myślę, że fachowcy nadal mogą liczyć na dobrą pracę w Niemczech.
Tutaj https://privatecare24.pl/ piszą więcej o tym, jak wygląda praca w opiece w Niemczech.
Dużo Polek szkoli się właśnie na opiekunki osób starszych i wyjeżdżają do takiej pracy.
Lekko nie jest, ale to też nie jest znowu taka tyra jak na jakichś sadzonkach czy przy zbiorach warzyw i owoców.
k4sia
Średni biznesmen
Posty: 48
Rejestracja: czw gru 16, 2021 10:24 pm

Re: Praca w Niemczech - jaka się opłaca?

Post: # 5930Post k4sia »

borgia pisze: śr lis 14, 2018 8:06 pm Jaka praca w Niemczech jeszcze się opłaca?
Zauważyłam, że ludzie już nie wyjeżdżają aż tak chętnie...
Jadą jadą. Nadal to opłacalny kierunek. I sporo fajnej pracy. Zalezy jaka branża, ale można sporo znaleźć. Popatrz sobie na ogłoszenia np. Mondi Polska. Mają całkiem fajne oferty. A jak sobie popatrzysz przez dłuższy czas, to można zauważyć pewną tendencję, że zarobki tam rosną. Wiec praca robi sie ciekawsza :)
rawelka
Biznesmen
Posty: 129
Rejestracja: ndz kwie 10, 2022 1:33 pm

Re: Praca w Niemczech - jaka się opłaca?

Post: # 6070Post rawelka »

Rzeczywiście coraz więcej słyszy się o wyjazdach do pracy do Niemiec, dobrych ofert na takie zatrudnienie także nie brakuje. Warto jednak uważać przy ich wyborze aby potem się na miejscu nie rozczarować. Jeśli myślicie o pracy jako opiekunka osób starszych to najlepiej podjąć współpracę z SeniHelp24 . Na stronie możecie sprawdzić na jakich warunkach odbywa się zatrudnienie, jakie są aktualnie dostępne oferty pracy.
duser
Biznesmen
Posty: 447
Rejestracja: wt lis 30, 2021 12:21 pm

Re: Praca w Niemczech - jaka się opłaca?

Post: # 6203Post duser »

Z tego, co wiem, warto zacząć stopniowo wdrażać nowego współpracownika już do momentu, w którym jego kandydatura zostanie pozytywnie rozpatrzona i obie strony podejmą decyzję o podjęciu współpracy. Co o tym sądzicie? Jeśli interesuje was temat onbotardingu, to możecie przeczytać mnóstwo artykułów na ten temat w sieci. Jeden z nich znajdziecie pod linkiem https://gamfi.com/blog/retencja-pracown ... nboarding/
scesny
Średni biznesmen
Posty: 59
Rejestracja: wt gru 14, 2021 2:13 pm

Re: Praca w Niemczech - jaka się opłaca?

Post: # 6258Post scesny »

Opieka to dość trudna praca, wymagająca. Nie każdemu będzie pasować. Jak dla mnie to nie jest sensowna opcja. Bo jest inna droga. Po prostu normalna praca, bez tego bagażu w głowie, że jestem za kogoś odpowiedzialny, czyli taka fizyczna. Praca z Mondi Polska. A właściwie to oni załatwiali właśnie w Niemczech. I to jest chyba sensowniejsze rozwiązanie. I tak zarobki lepsze niż u nas.
ODPOWIEDZ