Kiedy zmieniać pracę?

Kariera, praca, kompetencje
borgia
Lider Biznes
Posty: 1012
Rejestracja: śr gru 16, 2015 1:57 pm

Kiedy zmieniać pracę?

Post: # 3559Post borgia »

Kiedy najlepiej odejść z pracy i poszukać innej?
Macie może jakieś swoje doświadczenia na tym polu?
elwira
Lider Biznes
Posty: 1063
Rejestracja: pn gru 14, 2015 1:18 pm

Re: Kiedy zmieniać pracę?

Post: # 3568Post elwira »

Takich momentów kiedy zmienić pracę wbrew pozorom jest sporo.
Wszystko zależy od tego, jak czujesz się w obecnej. I czy masz zapewnione miękkie lądowanie w razie rezygnacji z tej roboty.
Dużo na takie tematy tutaj https://helphoo.com/pl/blog/dzien-pozyt ... zaczac-zyc piszą.
Poczytaj sobie.
Moim zdaniem przed podjęciem tak ważnej decyzji, trzeba zrobić dokładniejszy research.
sowik
Średni biznesmen
Posty: 35
Rejestracja: czw lis 25, 2021 11:04 pm

Re: Kiedy zmieniać pracę?

Post: # 4262Post sowik »

Jeśli nie odpowiadają wam współpracownicy, atmosfera w pracy czy też zarobki, to warto pomyśleć o zmianie pracy. Jeśli nie wiecie, gdzie szukać ogłoszeń, to na pewno warto sobie na spokojnie zerknąć tutaj https://szukampracy.pl/blog/praca-dla-p ... kac-ofert/ i poczytać. Jest tam bowiem wiele ciekawych informacji.
janczara
Biznesmen
Posty: 72
Rejestracja: pt gru 03, 2021 7:29 am

Re: Kiedy zmieniać pracę?

Post: # 4300Post janczara »

ja w pewnym momencie zwyczajnie poczułam, ze praca w korpo mnie wypaliła i postanowiłam się przekwalifikować. Obecnie pracuje w Niemczech jako opiekunka osób starszych. wyjeżdżam tam za pośrednictwem agencji Dolce Vita. Solidna i uczciwa firma, oferują świetne zarobki, premie, dojazd na miejsce pracy.
kornwalka
Średni biznesmen
Posty: 56
Rejestracja: czw lis 25, 2021 6:30 pm

Re: Kiedy zmieniać pracę?

Post: # 4340Post kornwalka »

poważnie się zastanawiam nad przebranżowieniem, marzył mi się zawsze punkt gastro, zrobiłam małe rozeznanie i zastanawiam się nad siecią Bafra Kebab. Wolę iść we franczyzę niż zakładać wszystko od nowa, wydaje mi się ze to bezpieczniejsza opcja
duser
Biznesmen
Posty: 455
Rejestracja: wt lis 30, 2021 12:21 pm

Re: Kiedy zmieniać pracę?

Post: # 4342Post duser »

Ja pracę zmieniłem jak zauważyłem że zarabiam za mało na moje kwalifikacje. No i wyjechałem wtedy do Szwecji, na początku miałem tylko problem z podatkiem i jego rozliczaniem.

<Moderacja forum: naruszenie regulaminu. Punkt: dodawanie linków w każdym kolejnym poście.>
k4sia
Średni biznesmen
Posty: 48
Rejestracja: czw gru 16, 2021 10:24 pm

Re: Kiedy zmieniać pracę?

Post: # 4628Post k4sia »

Jak się człowiek w robocie wypali, to nie ma zmiłuj. Trzeba szukać czegoś nowego, bo można kręćka dostać. Tak trafiłam do Niemiec. Zupełnie inny klimat, inni ludzie i można odżyć. Mondi Polska załatwiła mi wszystko. I pracę i noclegi i pomogli przy papierkach na miejscu. Nawet słaba znajomość jezyka nie jest przeszkodą. A zawsze na miejscu można sie poduczyć. I może awansować.
ODPOWIEDZ