Fotowoltaika - jak wybrać firmę do instalacji paneli?

Na luzie: bardziej i mniej poważnie
Bławatek
Biznesmen
Posty: 185
Rejestracja: śr lis 11, 2015 8:29 pm

Fotowoltaika - jak wybrać firmę do instalacji paneli?

Post: # 3748Post Bławatek »

Fotowoltaika - jak wybrać firmę do instalacji paneli na dachu budynku mieszkalnego?
Jeśli chodzi o takie zintegrowane systemy fotowoltaiczne to nie mam praktycznie żadnego doświadczenia,
jedynie to, co wyczytałam na stronach firmy typu https://hymon.pl/oferta/systemy-zintegrowane/
i pewnie chętnie zdecydowałabym się na panele od nich, ale mam stosunkowo daleko wiec nie wiem czy koszty dojazdów byłyby opłacalne, dlatego chciałabym kogoś bliżej, ale nie chcę sie też natrafić na firmę, która zaraz padnie.
U nas w regionie jedna upadła niedawno więc szukam pewniaków, żeby potem mieć też opcję jakiegoś serwisu u nich, przeglądu czy coś.

Na co zwracać uwagę?
rados
Biznesmen
Posty: 72
Rejestracja: śr gru 15, 2021 9:15 pm

Re: Fotowoltaika - jak wybrać firmę do instalacji paneli?

Post: # 4560Post rados »

Jak wybrać? Dobrze :) Najlepiej jak sie da. Na pewno nie dać sie skusić ofertami przedstawianymi przez telefon, bo to różnie z tym bywa. Nie zawsze są dobre. Piszesz o Hymone. No powiem, że to firma którą można brać pod uwagę. Duża, dająca też dobry produkt. I mająca spore zaplecze zarówno projektowe, jak i wykonawcze. My w firmie robiliśmy z nimi instalacje. Dużą. Nieźle musieli kombinować. Ale dali radę. Ekipa montażowa to chyba nawet składała sie z ich kilku ekip. Bo spory montaż na dachu magazynu był.
Kazpa
Mały biznesmen
Posty: 27
Rejestracja: śr gru 15, 2021 8:59 pm

Re: Fotowoltaika - jak wybrać firmę do instalacji paneli?

Post: # 4589Post Kazpa »

Bławatek Hymon działa z tego co wiem na terenie całej Polski więc nie powinno to mieć żadnego problemu by instalacje fotowoltaiczną wykonać razem z nimi. Firma ma długoletni staż w tej tematyce i zna się na rzeczy, a co najważniejsze dokonuje również jej serwisu by pomimo upływającego czasu instalacja działała sprawnie.
Lolita
Biznesmen
Posty: 60
Rejestracja: śr gru 15, 2021 12:09 am

Re: Fotowoltaika - jak wybrać firmę do instalacji paneli?

Post: # 4598Post Lolita »

Jak nie masz podstawowej wiedzy na ten temat, to raczej trudni rozmawiać o fotowoltaice.
rados
Biznesmen
Posty: 72
Rejestracja: śr gru 15, 2021 9:15 pm

Re: Fotowoltaika - jak wybrać firmę do instalacji paneli?

Post: # 4653Post rados »

Lolita pisze: śr lut 09, 2022 3:34 pm Jak nie masz podstawowej wiedzy na ten temat, to raczej trudni rozmawiać o fotowoltaice.
Od tego są firmy. Nie musimy sie na tym znać. Od tego są fachowcy. Jak budujesz dom to tez zatrudniasz. Jak samochód się popsuje to to samo.
scesny
Średni biznesmen
Posty: 59
Rejestracja: wt gru 14, 2021 2:13 pm

Re: Fotowoltaika - jak wybrać firmę do instalacji paneli?

Post: # 5657Post scesny »

Też mi sie wydaje, że od takich tematów są fachowcy. Nie ma co kombinować samemu. Potem robią się różne dziwne sytuacje, jak pożary instalacji, bo źle zrobiona. Nie warto ryzykować. Zastanawia mnie tylko, czy obecnie to rozwiązanie ma jeszcze rację bytu? Bo przepisy, te bardziej korzystne to były chyba do marca. A teraz jest zupełnie inaczej.
Flew
Mały biznesmen
Posty: 25
Rejestracja: śr gru 15, 2021 9:00 pm

Re: Fotowoltaika - jak wybrać firmę do instalacji paneli?

Post: # 5687Post Flew »

scesny pisze: pt lis 18, 2022 1:14 pm Też mi sie wydaje, że od takich tematów są fachowcy. Nie ma co kombinować samemu. Potem robią się różne dziwne sytuacje, jak pożary instalacji, bo źle zrobiona. Nie warto ryzykować. Zastanawia mnie tylko, czy obecnie to rozwiązanie ma jeszcze rację bytu? Bo przepisy, te bardziej korzystne to były chyba do marca. A teraz jest zupełnie inaczej.
Patrząc na wzrost energii to każda możliwość, która spowoduje wpływ na obniżenie rachunków jest dobra. Do realizacji takiej inwestycji warto zatrudnić firmę z doświadczeniem jak Hymon https://hymon.pl/. Oni zajmują się kompleksową obsługą od audytu by ustalić Wasze zapotrzebowanie po budowę instalacji i jej serwisowanie by działała doskonale długi czas.
WojtekOl
Biznesmen
Posty: 69
Rejestracja: sob kwie 09, 2022 9:10 am

Re: Fotowoltaika - jak wybrać firmę do instalacji paneli?

Post: # 5715Post WojtekOl »

A zastanawialiście się, aby do fotowoltaiki wybrać również wydajny magazyn energii? Jeśli tak, jednak nie podjęliście do tej pory żadnej konkretnej decyzji w tym zakresie to mogę polecić jeszcze kontakt z firmą https://elektromasters.com.pl/magazyny-energii/ u których będziecie mogli znaleźć rozwiązania dopasowane mocą, wydajnością i co najważniejsze posiadając możliwość całkowitej niezależności energetycznej. Pozdrawiam!
scesny
Średni biznesmen
Posty: 59
Rejestracja: wt gru 14, 2021 2:13 pm

Re: Fotowoltaika - jak wybrać firmę do instalacji paneli?

Post: # 5833Post scesny »

Tak. Robiliśmy taka analizę swego czasu właśnie z chłopakami z Hymona. Czy juz jest sens na magazyn energii czy jeszcze nie. No i wychodzi, że nie bardzo. Drogo wypada i mała pojemność. Na przejście na offgrid w naszym klimacie nie ma sensu. A wydanie kilkunastu tysiecy tylko na kilka kWh? Lepiej jest dołozyć w 2-3 panele na dachu i produkować w lepszych miesiacach nadmiarowo prąd, by to wykorzystać w innych okresach. Obecnie działajace rozliczenia, nawet te po zmianach, nadal są całkiem dobre.
ODPOWIEDZ