Ból pleców od skoliozy - tylko ćwiczenia?

Na luzie: bardziej i mniej poważnie
borgia
Lider Biznes
Posty: 1012
Rejestracja: śr gru 16, 2015 1:57 pm

Ból pleców od skoliozy - tylko ćwiczenia?

Post: # 1215Post borgia »

Czy tylko ćwiczenia są w stanie coś pomóc na bóle pleców wynikające ze skoliozy?
elwira
Lider Biznes
Posty: 1063
Rejestracja: pn gru 14, 2015 1:18 pm

Re: Ból pleców od skoliozy - tylko ćwiczenia?

Post: # 1229Post elwira »

Nie tylko ćwiczeniami dasz radę coś tutaj zdziałać.
poczytaj sobie coś więcej na temat tego, jak działa masaż leczniczy.
Jeśli zdecydujesz się na serię kilku zabiegów, poczujesz ulgę na dłużej.
Ale taka prawda, że musisz też pamiętać o ruchu, który zbytnio nie obciąża kręgosłupa i o zachowaniu odpowiedniej wagi.
Dzięki tym kilku czynnikom da się żyć ze skoliozą tak, jakby jej nie było :)
Violuśka
Biznesmen
Posty: 131
Rejestracja: sob gru 04, 2021 4:41 am

Re: Ból pleców od skoliozy - tylko ćwiczenia?

Post: # 4581Post Violuśka »

Skolioza to dość poważna sprawa i lepiej jakiekolwiek ruchy w zakresie rehabilitacji wykonywać pod okiem lekarza czy rehabilitanta. Jeśli już będziemy wiedzieli jakie ćwiczenia są dozwolone lub po prostu niezbędne możemy sami wykonywać te ćwiczenia w domu. Niezbędne będą nam ty określone, dość proste przyrządy , na przykład warto przejrzeć maty gimnastyczne , by zakupić sobie właściwą do domu i w domu wykonywać ćwiczenia. Polecam takie rozwiązania.
Kazpa
Mały biznesmen
Posty: 27
Rejestracja: śr gru 15, 2021 8:59 pm

Re: Ból pleców od skoliozy - tylko ćwiczenia?

Post: # 4587Post Kazpa »

Na zniwelowanie bólu myślę, ze pomogłaby krioterapia. Jest to leczenie zimnem, któremu się poddałem po przeciążeniu organizmu podczas treningu. Świetnie wpływa na ból, zmniejsza również obrzęki i pozytywnie wpływa na nasz organizm. Oczywiście zabieg jest poprzedzony wywiadem przeprowadzonym przez specjalistę, który zadecyduje czy i jak często możemy korzystać z dobrodziejstwa tego zabiegu. Tak przynajmniej się to odbywa w Si Strefa Regeneracji w Szczecinie <złamanie regulaminu> gdzie chodzę na takie zabiegi. Już po pierwszym czułem się lepie, a to jeszcze nie koniec :)
Lolita
Biznesmen
Posty: 60
Rejestracja: śr gru 15, 2021 12:09 am

Re: Ból pleców od skoliozy - tylko ćwiczenia?

Post: # 4599Post Lolita »

Chodziłam na krio - to świetna podstawa, żeby zaraz po zabiegu poćwiczyć, rozćwiczyć bo mniej boli.
Awatar użytkownika
Hana
Biznesmen
Posty: 200
Rejestracja: pn gru 21, 2015 1:24 pm

Re: Ból pleców od skoliozy - tylko ćwiczenia?

Post: # 4749Post Hana »

Lolita pisze: śr lut 09, 2022 3:36 pm Chodziłam na krio - to świetna podstawa, żeby zaraz po zabiegu poćwiczyć, rozćwiczyć bo mniej boli.
Ja tak samo, w ogóle unikałam krio jakiś czas, ale wreszcie kumpelka namówila mnie żebym o tym z lekarzem porozmawiała, no i tak wyszło, że miałam akurat wizytę onlinę ustawioną przez stronę https://telemedi.com/pl/lp/pilne-konsultacje-medyczne/
w całkiem innej sprawie, ale zagadałam i po tej rozmowie od razu się na krio umówiłam i jestem dziś mega zadowolona z efektów. Czasem tak jest że ktoś nas musi pchnąć :)
Tymoteusz1
Średni biznesmen
Posty: 52
Rejestracja: wt gru 14, 2021 8:27 am

Re: Ból pleców od skoliozy - tylko ćwiczenia?

Post: # 5500Post Tymoteusz1 »

Ja jakoś specjalnie nie znam się na tym temacie. Mam jednak wrażenie, że jeśli chodzi o dobór odpowiedniego wsparcia w ramach Waszego zdrowia, to warto sięgać po sprawdzone rozwiązania. Na stronie https://4fizjo.pl/product-pol-354-Uchwy ... ciagu.html czytałem więcej na temat organizacji wyciągów. Macie może takie sprzęty u siebie w domu?
x
Sajonara
Mały biznesmen
Posty: 27
Rejestracja: śr gru 15, 2021 12:14 am

Re: Ból pleców od skoliozy - tylko ćwiczenia?

Post: # 5507Post Sajonara »

Bóle pleców bywają mocno uciążliwe. Wzmacnianie mięśni przez ćwiczenia to na pewno dobry sposób, ale to trwa i wymaga dyscypliny, bardzo regularnego ćwiczenia i to najlepiej pod okiem fizjoterapeuty. Tymczasem plecy bolą i bolą. Wtedy można sobie pomóc masując plecy Maścią tygrysią Tiger Balm z Zielonysklep.com . Maść jest zrobiona z mentolu, kamfory, olejku kajeputowego, olejku z mięty, wyciągu z goździka, wazeliny i parafiny. https://zielonysklep.com/masc-tygrysia- ... m-red-21ml
talarka
Mały biznesmen
Posty: 28
Rejestracja: pn kwie 11, 2022 4:15 pm

Re: Ból pleców od skoliozy - tylko ćwiczenia?

Post: # 5694Post talarka »

Wszelkiego rodzaju ćwiczenia sprawdzą się doskonale, regularne ćwiczenia mogą dać konkretne rezultaty. Nie bardzo wiedząc jak ćwiczyć i co konkretnie, warto wybrać się do klubu https://www.energym.com.pl/ i zapisać na zajęcia grupowe. Wybór ich jest ogromny, można się rozciągać, można tańczyć, można robić dosłownie wszystko, na co mamy ochotę. Dzięki dobrze zorganizowanym zajęciom, pracownikom klubu dobierzemy dla siebie odpowiednie ćwiczenia i szybko pozbędziemy się bólu.
duser
Biznesmen
Posty: 454
Rejestracja: wt lis 30, 2021 12:21 pm

Re: Ból pleców od skoliozy - tylko ćwiczenia?

Post: # 6794Post duser »

Niestety ale problemy z kręgosłupem stanowią coraz większy problem. Dlatego, tak ważne jest by już na wczesnym etapie podjąć odpowiednie działania. Jeśli zmagasz się z takimi problemami, warto zgłosić się do specjalisty, który udzieli Ci fachowej pomocy. Tutaj możesz sprawdzić ofertę jednego z takich miejsc kobi-med.pl
ODPOWIEDZ