Wasze sposoby na oszczędzanie

Na luzie: bardziej i mniej poważnie
borgia
Lider Biznes
Posty: 1012
Rejestracja: śr gru 16, 2015 1:57 pm

Wasze sposoby na oszczędzanie

Post: # 1585Post borgia »

Jakie sposoby pozwalają wam oszczędzać kasę na czarną godzinę?
Byłabym zadowolona, gdyby udało mi się miesięcznie odłożyć chociaż 200 zł.
elwira
Lider Biznes
Posty: 1063
Rejestracja: pn gru 14, 2015 1:18 pm

Re: Wasze sposoby na oszczędzanie

Post: # 1604Post elwira »

Jest na to trochę pomysłów.
Możesz na przykład robić listę zakupów w domu i się jej trzymać. Możesz też wcześniej zaglądać do gazetek promocyjnych.
Na przykład tutaj masz taką z Carrefour.
Dzięki temu wiesz, co jest w promocji i możesz lepiej zaplanować zakupy uwzględniając niższe ceny poszczególnych produktów.
Do tego wyłączanie urządzeń na noc, używanie lamp solarnych zamiast elektrycznych itp.
pinki
Biznesmen
Posty: 164
Rejestracja: pn lis 14, 2016 11:18 am

Re: Wasze sposoby na oszczędzanie

Post: # 2328Post pinki »

Zaoszczędzić już jakąś sumkę, w skali roku, możesz przez zmniejszenie wydatków na prąd czy gaz. Teraz na rynku energii jest dosyć spora konkurencja i można zwykle znaleźć tańszą ofertę. Jeśli jednak zdecydujesz się na podpisanie umowy z inną firmą to zobacz co koniecznie trzeba, wcześniej sprawdzić: http://www.brief.pl/artykul,4018,3_rzec ... _firm.html
janczara
Biznesmen
Posty: 72
Rejestracja: pt gru 03, 2021 7:29 am

Re: Wasze sposoby na oszczędzanie

Post: # 4569Post janczara »

ja nie odkładam już do przysłowiowej skarpety ani na lokaty bankowe, to się zwyczajnie nie opłaca. myślę, ze znacznie lepiej jest inwestować w różnego rodzaju fundusze czy produkty, które rzeczywiście nam ten zysk za jakiś czas przyniosą. Oszczędzanie na czarną godzinę to jedno ale każdy rodzic powinien też zadbać o przyszłość dzieci, takie środki na start w dorosłe życie na pewno się przydadzą.
foxi
Biznesmen
Posty: 143
Rejestracja: pn gru 13, 2021 6:56 pm

Re: Wasze sposoby na oszczędzanie

Post: # 4724Post foxi »

O oszczędzaniu można mówić w różnych aspektach. Pozwolę sobie na zaprezentowanie sposobów oszczędzania w dobie inflacji. Oszczędzanie i trzymanie swoich oszczędności w bankach pozbawione jest większego sensu. Dlaczego? Otóż oprocentowanie lokat w bankach jest na bardzo niskim poziomie, które nie pokrywa nawet w niewielkim stopniu poziomu inflacji. Nasze oszczędności więc kurczą się zamiast rosnąć. Musimy zatem znaleźć inne sposoby na trzymanie i pomnażanie naszych oszczędności .Spójrzcie na fundusze inwestycyjne - tu na prawdę jest w czym wybierać. Są fundusze dla osób z małą i dużą skłonnością do ryzyka oraz o różnym horyzoncie inwestycyjnym.
Violuśka
Biznesmen
Posty: 131
Rejestracja: sob gru 04, 2021 4:41 am

Re: Wasze sposoby na oszczędzanie

Post: # 4750Post Violuśka »

foxi pisze: czw lut 24, 2022 5:13 am O oszczędzaniu można mówić w różnych aspektach. Pozwolę sobie na zaprezentowanie sposobów oszczędzania w dobie inflacji. Oszczędzanie i trzymanie swoich oszczędności w bankach pozbawione jest większego sensu.(...)
Niestety to prawda, bo oprocentowanie oszczędności w bankach jest na bardzo niskim poziomie, zdecydowanie poniżej poziomu inflacji.W związku z tym nasze oszczędności zamiast rosnąć tak na prawdę się kurczą. Warto więc pomyśleć o innych sposobach na to by nasze oszczędności nie straciły swojej wartości. Ważną rzeczą jest tez to by inwestowanie pieniędzy poprzedzone było głębszym zainteresowaniem się danym tematem, bo wiedza na ten temat jest teraz kluczowa.
Lolita
Biznesmen
Posty: 60
Rejestracja: śr gru 15, 2021 12:09 am

Re: Wasze sposoby na oszczędzanie

Post: # 4980Post Lolita »

Dla mnie ważne jest, żeby nie koniecznie kupować nowe rzeczy a nawet sprzęt komputerowy. Nie muszę przecież mieć samych nowych rzeczy. Samochód też mogę mieć używany. Ceny są niższe co najmniej 20% niższe niż nowych rzeczy. Dobrym źródłem używanych rzeczy jest sklep lombardu Warszawa.
kasiunia
Biznesmen
Posty: 130
Rejestracja: ndz kwie 10, 2022 4:48 am

Re: Wasze sposoby na oszczędzanie

Post: # 5609Post kasiunia »

Każdy sposób, który jest skuteczny jest dobry. W obecnej sytuacji gospodarczej mamy jednak moim zdaniem inny problem - inflacja. Jak obronić nasze oszczędności przed utratą wartości czyli przed inflacją? Uważam ,że najlepszym rozwiązaniem jest inwestycja w nieruchomości. Do takich wniosków doszedł także mój brat podejmując decyzję o zainwestowaniu w apartamenty Mikołajki na Mazurach. Nieruchomości jednak w czasie inflacji najlepiej się przed nią bronią, czy też tak uważacie?
ODPOWIEDZ