Mondi Polska

Kariera, praca, kompetencje
ArkadS
Biznes czytacz
Posty: 15
Rejestracja: czw gru 16, 2021 12:39 pm

Mondi Polska

Post: # 4540Post ArkadS »

Praca poza granicą kraju to pewne wyzwanie. inny kraj, inny język, atmosfera. Sporo tego innego. Zastanawiałem sie czy jechać samodzielnie i na miejscu coś znaleźć ale trafiłem na oferty od Mondi Polska i mnie skusili. lPodoba mi się to, że sporo załatwiają. Tylko czy taka opcja jest najlepsza? Jakie mieliście doświadczenie z pracą poza granicami kraju?
scesny
Średni biznesmen
Posty: 59
Rejestracja: wt gru 14, 2021 2:13 pm

Re: Mondi Polska

Post: # 4551Post scesny »

Samodzielnie to pewne ryzyko. Jak masz coś załatwionego, czy to po znajomości, czy przez firmę to jest łatwiej. Tak myślę.
rados
Biznesmen
Posty: 72
Rejestracja: śr gru 15, 2021 9:15 pm

Re: Mondi Polska

Post: # 4557Post rados »

Też myśle że przez firmę to lepsza forma. I jak patrzę na Mondi Polska, to nawet bez znajomości języka możesz pracować w Niemczech. Pomagają, załatwiają. Nawet z mieszkaniem. Całkiem niezłe podejście do tematu. I zawsze masz tam kogoś do pomocy na miejscu, jakiegoś koordynatora, wiec nie jesteś sam. Moim zdaniem to najlepsza opcja. Zawsze można liczyć na pomoc jak coś. A samemu? No co można zrobić bez odpowiedniej wiedzy? Każda firma by mogła nieźle nas wkręcić i jeszcze nie zapłacić.
k4sia
Średni biznesmen
Posty: 48
Rejestracja: czw gru 16, 2021 10:24 pm

Re: Mondi Polska

Post: # 4567Post k4sia »

rados pisze: czw sty 27, 2022 9:58 pm Też myśle że przez firmę to lepsza forma. I jak patrzę na Mondi Polska, to nawet bez znajomości języka możesz pracować w Niemczech. Pomagają, załatwiają. Nawet z mieszkaniem. Całkiem niezłe podejście do tematu. I zawsze masz tam kogoś do pomocy na miejscu, jakiegoś koordynatora, wiec nie jesteś sam. Moim zdaniem to najlepsza opcja. Zawsze można liczyć na pomoc jak coś. A samemu? No co można zrobić bez odpowiedniej wiedzy? Każda firma by mogła nieźle nas wkręcić i jeszcze nie zapłacić.
Tez tak myśle. Samemu to spore ryzyko. I nalezałoby jechać z odpowiednim zapasem gotówki by początek przeżyć na miejscu, gdy szuka się tam pracy. Musiałoby starczyć i na wynajem i na życie. A jak masz zagawranowaną ofertę pracy, jak z Mondi, gdzie jeszcze zapewniają mieszkanie, to juz jest dużo łatwiej. I w głowie lepiej. Mniej problemów do załatwienia.
rados
Biznesmen
Posty: 72
Rejestracja: śr gru 15, 2021 9:15 pm

Re: Mondi Polska

Post: # 4606Post rados »

Wiesz. mniej problemów, to większy spokój w głowie. Lepiej zabrać sie za pracę niż myślec o tych przepisach czy innych sprawach, jakie trzebaby samemu zrobić. A samo szukanie noclegu na miejscu może być wykurzające i denerwujące. A tak jest już spokój.
scesny
Średni biznesmen
Posty: 59
Rejestracja: wt gru 14, 2021 2:13 pm

Re: Mondi Polska

Post: # 4679Post scesny »

rados pisze: czw sty 27, 2022 9:58 pm Też myśle że przez firmę to lepsza forma. I jak patrzę na Mondi Polska, to nawet bez znajomości języka możesz pracować w Niemczech. Pomagają, załatwiają. Nawet z mieszkaniem. Całkiem niezłe podejście do tematu. I zawsze masz tam kogoś do pomocy na miejscu, jakiegoś koordynatora, wiec nie jesteś sam. Moim zdaniem to najlepsza opcja. Zawsze można liczyć na pomoc jak coś. A samemu? No co można zrobić bez odpowiedniej wiedzy? Każda firma by mogła nieźle nas wkręcić i jeszcze nie zapłacić.
Nie znam, więc szukam. I widze że mają całkiem niezłe oferty. Fajne i sporo. Warunki też interesujące. Najważniejsze że na miejscu ktoś pomaga. Pozwala to na lepszy start na początku. Bez stresu, bez problemów. Sami wiecie.
janczara
Biznesmen
Posty: 72
Rejestracja: pt gru 03, 2021 7:29 am

Re: Mondi Polska

Post: # 4759Post janczara »

No pewnie, ze to spore wyzwanie ale jak najbardziej warto się go podjąć. Ja od ponad 2 lat wyjeżdżam do pracy do Niemiec, jestem tu opiekunką osób starszych. Współpracuję z agencją Dolce Vita i nie narzekam. Dobrze zarabiam, mogę liczyć na premię za pracę w okresie świątecznym. Dodatkowo pracuję na podstawie umowy, nie muszę się martwić o dojazd na miejsce. Solidna i uczciwa firma.
rados
Biznesmen
Posty: 72
Rejestracja: śr gru 15, 2021 9:15 pm

Re: Mondi Polska

Post: # 4832Post rados »

Nie każdemu może pasować praca opiekunki :) Ale szacun za takie podejście. Ja tam wolę swoje robić na magazynie. Chyba mniej stresująca praca, a wypłaty też bardzo fajne. Do tego Mondi tez oferuje dodatek mieszkaniowy, wiec jest dużo lepiej i łatwiej na samym początku. Sporo ułatwiają. U nas pracują nawet tacy, co języka nie znają :)
Flew
Mały biznesmen
Posty: 25
Rejestracja: śr gru 15, 2021 9:00 pm

Re: Mondi Polska

Post: # 5175Post Flew »

rados pisze: pt kwie 01, 2022 7:43 pm Nie każdemu może pasować praca opiekunki :) Ale szacun za takie podejście. Ja tam wolę swoje robić na magazynie. Chyba mniej stresująca praca, a wypłaty też bardzo fajne. Do tego Mondi tez oferuje dodatek mieszkaniowy, wiec jest dużo lepiej i łatwiej na samym początku. Sporo ułatwiają. U nas pracują nawet tacy, co języka nie znają :)
Tak z tą nieznajomością języka to żadna ściema. W ostatnich dniach na ich FB pojawiło się takie ogłoszenie. Dodatkowo Mondi wspiera w nauce języka niemieckiego w każdą środę. Uważam, że to fajna zachęta do nauki i współpracy z nimi.
k4sia
Średni biznesmen
Posty: 48
Rejestracja: czw gru 16, 2021 10:24 pm

Re: Mondi Polska

Post: # 5210Post k4sia »

Każda zachęta jest dobra do nauki języka. A jak to sie jeszcze powiąże z pracą to juz fajnie. Bo takie kompleksowe połączenie, zanurzenie sie w języku, to podobno najlepsza metoda :) Same oferty w Mondi sa na tyle ciekawe, że każdy coś tam dla siebie znajdzie. Interesującego oczywiście.
ODPOWIEDZ