Branża fotelikowa - dziwne działania

Na luzie: bardziej i mniej poważnie
scesny
Średni biznesmen
Posty: 59
Rejestracja: wt gru 14, 2021 2:13 pm

Branża fotelikowa - dziwne działania

Post: # 6259Post scesny »

Wydawałoby się, że foteliki dla dziecka, firmy je produkujące powinny wszystko robić przejrzyście, by wszystko było jasne. Chodzi o bezpieczeństwo. Najmłodszych. Wszystko musi być postawione na bezpieczeństwo. Tak samo testowane i nie ma tutaj miejsca na jakieś obchodzenie regulacji. Ale ostatnio zaczynają sie pojawiać artykuły (już dwa na BRD24) o tym, że to nie jest tak oczywiste i tak przejrzyste jakby sie wydawało. I z kontekstu informacji wynika, ze branża ma duży wpływ na same przepisy. Słyszeliście o tym?
Kazpa
Mały biznesmen
Posty: 27
Rejestracja: śr gru 15, 2021 8:59 pm

Re: Branża fotelikowa - dziwne działania

Post: # 6273Post Kazpa »

Ten pierwszy artykuł czytałam i byłam bardzo zaskoczona tymi informacjami. Przecież każdy produkt dopuszczony do sprzedaży musi spełniać jakieś kryteria określone dla danej grupy produktowej i co wtedy spełniało, a jak na rynku się przyjęło to zmiana opinii? Ciekawa jestem tego drugiego artykułu, zaraz go spróbuje poszukać i przeczytać.
Flew
Mały biznesmen
Posty: 25
Rejestracja: śr gru 15, 2021 9:00 pm

Re: Branża fotelikowa - dziwne działania

Post: # 6282Post Flew »

Mówicie o tych ostatnich działaniach ze Smart Kid Belt? Dziwna sprawa bo przecież samo urządzenie posiada homologację i w testach niezależnych uzyskało całkiem fajne wyniki więc co się stało, że teraz taki obrót akcji?
k4sia
Średni biznesmen
Posty: 48
Rejestracja: czw gru 16, 2021 10:24 pm

Re: Branża fotelikowa - dziwne działania

Post: # 6290Post k4sia »

Flew pisze: ndz kwie 02, 2023 7:16 pm Mówicie o tych ostatnich działaniach ze Smart Kid Belt? Dziwna sprawa bo przecież samo urządzenie posiada homologację i w testach niezależnych uzyskało całkiem fajne wyniki więc co się stało, że teraz taki obrót akcji?
Niestety działania konkurencji. Widać mają sposoby by dość mocno wpływać, lobbować. Sposoby albo środki. Już chyba dwa artykuły na BRD24 widziałam na ten temat i nie wygląda to ciekawie.
rados
Biznesmen
Posty: 72
Rejestracja: śr gru 15, 2021 9:15 pm

Re: Branża fotelikowa - dziwne działania

Post: # 6296Post rados »

Tak to niestety jest. Jak się nie da konkurować w normalny sposób, to zaczyna się robić taką dziwną grą, nie do końca czystą. I to chyba było widać od jakiegoś czasu, że oni nie chcieli konkurować na zasadzie, bo mają lepszy produkt. Bo to już wychodziło w testach, że sam Smart Kid Belt wypadał tak samo dobrze. Więc musieli szukać innego sposobu na to. Widać nie do końca uczciwego.
scesny
Średni biznesmen
Posty: 59
Rejestracja: wt gru 14, 2021 2:13 pm

Re: Branża fotelikowa - dziwne działania

Post: # 6388Post scesny »

No taki kontekst. I widać, że te działania się nasilają. Albo po prostu coraz więcej rzeczy wypływa, Bo już różne artykuły w necie sa o branży fotelikowej (na BRD24 co najmniej 2) i tym jak działają. I jaki wpływ mają. Jedno to wpływanie na testy i produkowanie takich mało realnych. Ale wpływanie na urzędników Unii? To już chyba przesada.
sabinka
Średni biznesmen
Posty: 35
Rejestracja: czw kwie 07, 2022 8:53 am

Re: Branża fotelikowa - dziwne działania

Post: # 6389Post sabinka »

No dzialania bardzo dziwne, to prawda. Pewnie spowodowane to jest tym, ze sprzedaz im spada bo sporo ludzi wybiera jednak pasy smart kid belt
Kazpa
Mały biznesmen
Posty: 27
Rejestracja: śr gru 15, 2021 8:59 pm

Re: Branża fotelikowa - dziwne działania

Post: # 6403Post Kazpa »

Nie wyobrażam sobie, że SKB miałoby zniknąć z rynku. Jest to najlepsza alternatywa dla fotelików w chwili gdy jeździmy z dziećmi poza granicę naszego kraju. Sprawdza się w aucie na medal, a co najważniejsze dzieci zadowolone z komfortu jazdy, a ja z ich bezpieczeństwa.
Flew
Mały biznesmen
Posty: 25
Rejestracja: śr gru 15, 2021 9:00 pm

Re: Branża fotelikowa - dziwne działania

Post: # 6510Post Flew »

SKB to znakomite rozwiązanie i łatwe w użyciu. Jego ogromną zaletą jest łatwość w użyciu i lekkość tak, że zawsze można je mieć ze sobą i wykorzystać w chwili jazdy taksówką czy busem. Mam nadzieję, że ta cała sytuacja zakończy się pomyślnie dla SKB.
sabinka
Średni biznesmen
Posty: 35
Rejestracja: czw kwie 07, 2022 8:53 am

Re: Branża fotelikowa - dziwne działania

Post: # 6517Post sabinka »

to co wyprawia branza fotelikowa to jakas masakra..chore dzialania bo się boją konkurencji, taka prawda
ODPOWIEDZ