Okna do smart home

Instalacje domowe, okna, drzwi, elektryka, hydraulika
duser
Biznesmen
Posty: 459
Rejestracja: wt lis 30, 2021 12:21 pm

Okna do smart home

Post: # 6770Post duser »

Witam! Budujemy dom inteligentny. Nie we wszystkim jesteśmy dobrze zorientowani, to wszystko są dla nas nowe rozwiązania. Wiemy jednak, że istnieją okna, w których można zamontować takie rozwiązania typu Smart Home. Jakiej marki polecacie i jakie konkretnie okna?
Loko59
Biznesmen
Posty: 216
Rejestracja: pt lis 26, 2021 8:23 am

Re: Okna do smart home

Post: # 6773Post Loko59 »

Dobrze wiem, że nie łatwo znaleźć okna, do których takie rozwiązania Smart Home można zamontować. Długo szukałam, aż taką perełkę znalazłam w ofercie marki Drutex. Chodzi dokładnie o okna aluminiowe MB-86N SI. Mają trzy komory i dwie pianki, więc powinny dobrze izolować dom od czynników zewnętrznych.
rados
Biznesmen
Posty: 72
Rejestracja: śr gru 15, 2021 9:15 pm

Re: Okna do smart home

Post: # 6778Post rados »

To chyba w oknach muszą być zamontowane po prostu kontraktony, które dadzą sygnał, czy otwarte, czy zamknięte. A reszta zależy od tego, jaki już będzie wybrany system. A same okna to po prostu muszą być ciepłe. Tutaj nie ma co oszczędzać. Nasz klimat sie zmienia, co nie znaczy że będzie cieplej i nie musimy mieć dobrych okien. Bo altem, jak gorąco, to też dobrze mieć lepsze okna. Najlepiej pogadać bezpośrednio w dobrym salonie, jak Sampre. A co wybrać? Może coś z Oknoplastu, a jak aluminium to Aluhaus?
ODPOWIEDZ