Fotowoltaika czy pompy ciepła?

sandra
Biznesmen
Posty: 371
Rejestracja: pn lis 29, 2021 10:24 am

Re: Fotowoltaika czy pompy ciepła?

Post: # 6792Post sandra »

Jestem na etapie budowy domu i zastanawiam się nad tym, jakie ogrzewanie najlepiej wybrać do tego domu. Biorę pod uwagę taką opcję jak pompa ciepła do domu: https://terme.pl/pl/menu/ogrzewanie/pompy-ciepla-202 . Jestem ciekawa, co o tym sądzicie.
kasiunia
Biznesmen
Posty: 134
Rejestracja: ndz kwie 10, 2022 4:48 am

Re: Fotowoltaika czy pompy ciepła?

Post: # 6810Post kasiunia »

Fotowoltaika czy pompa ciepła ? ... a może jedno i drugie? Przecież pompa ciepła potrzebuje całkiem sporo energii elektrycznej a w końcu instalacja fotowoltaiczna jest po to aby tę energię wyprodukować. Trzeba sobie jasno powiedzieć ,że pompy cieplne to dość zaawansowane technicznie urządzenia które przeżywają w naszym kraju duży boom. Myślę ,że to propozycja warta rozważenia.
donek
Biznesmen
Posty: 83
Rejestracja: śr kwie 13, 2022 2:02 pm

Re: Fotowoltaika czy pompy ciepła?

Post: # 6856Post donek »

A dlaczego nie jedno i drugie? Wydaje mi się, że fotowoltaika wspiera znacząco pompę ciepła. Dzięki posiadaniu zarówno paneli fotowoltaicznych, jak i pompy ciepła można mieć ogrzewanie za darmo, oraz prąd do urządzeń domowych. Jakie jest Wasze zdanie o takich jak to https://www.hewalex.pl/oferta/pompy-cie ... -monoblok/ rozwiązaniach dla domu, ekologicznych bądź co bądź? Lepsze to niż piece na węgiel zanieczyszczające powietrze. Jakie rozwiązania macie we własnych domach?
duser
Biznesmen
Posty: 459
Rejestracja: wt lis 30, 2021 12:21 pm

Re: Fotowoltaika czy pompy ciepła?

Post: # 6881Post duser »

Rozważacie montaż pomp ciepła? Pomysł świetny! Jednak pamiętajcie, że pompy ciepła kartuzy trzeba odpowiednio dobrać. Czy znaleźliście już firmę, która wszystkim się zajmie? A może szukacie jakiś informacji i dopiero się zastanawiacie? Ja wiem, że pompę ciepła chciałabym połączyć z fotowoltaiką. Jest to spora inwestycja, ale na pewno bardzo opłacalna. Myślę, że z czasem się zdecyduję. Chętnie skorzystałabym z jakiś dotacji. Myślicie, że ich otrzymanie jest możliwe?
foxi
Biznesmen
Posty: 144
Rejestracja: pn gru 13, 2021 6:56 pm

Re: Fotowoltaika czy pompy ciepła?

Post: # 6920Post foxi »

Pracując w branży instalatorskiej bardzo często trzeba wykazać się właściwymi uprawnieniami. Dzięki temu część zleceń na wykonanie prac jest mozliwych do zrealizowania przez naszą firmę. Aby uzyskać te uprawnienia konieczne były specjalistyczne kursy elektryczne , które kończą się egzaminami a później uzyskaniem tychże uprawnień. Dla zapracowanych jest mozliwość odbycia takich kursów online.
ODPOWIEDZ