ogrzewanie podłogowe

wanda123
Średni biznesmen
Posty: 45
Rejestracja: pt kwie 08, 2022 4:02 pm

ogrzewanie podłogowe

Post: # 5245Post wanda123 »

Zastanawiam się czy zrobić w łazience ogrzewanie podłogowe - nie ma nic gorszego, jak stanąć takimi rozgrzanymi po kąpieli w wannie stopami na zimnych płytkach. Ktoś z Was ma takie rozwiązanie u siebie? Ja ma już wybrane piękne płytki podłogowe mam nadzieję, że będzie możliwość zrobienia pod nimi takiego ogrzewania.
WojtekOl
Biznesmen
Posty: 69
Rejestracja: sob kwie 09, 2022 9:10 am

Re: ogrzewanie podłogowe

Post: # 5335Post WojtekOl »

Warto w przypadku wyboru ogrzewania podłogowego zdecydowanie także postawić na wybór jak najlepszych materiałów również wokół, aby cieszyć się jak najwyższą jakością i tym samym efektywnością działania. Na przykład znaczenie ma również wybór odpowiedniej wylewki i warto rozważyć to która będzie lepsza betonowa, czy anhydrytowa o tym będziecie mogli dowiedzieć sie z artykułu https://remont.biz.pl/ogrzewanie-podlog ... ie-lepsza/ który zdecydowanie polecam i koniecznie dajcie znać jakie kroki w tym zakresie podjęliście.
sandra
Biznesmen
Posty: 371
Rejestracja: pn lis 29, 2021 10:24 am

Re: ogrzewanie podłogowe

Post: # 6460Post sandra »

Myślę, że w tej sytuacji warto też rzucić okiem na takie rozwiązanie jak ogrzewanie elektryczne: https://hap.pl/pl/menu/ogrzewanie/ogrze ... ryczne-240 . Warto poczytać o jej właściwościach. Ja mam takie ogrzewanie w domu i jestem bardzo zadowolona.
donek
Biznesmen
Posty: 83
Rejestracja: śr kwie 13, 2022 2:02 pm

Re: ogrzewanie podłogowe

Post: # 7289Post donek »

Również planuję zmienić ogrzewanie w domu na podłogowe i zastanawiam się, jaką położyć na tym podłogę. Znajomy polecił mi zajrzeć do oferty firmy Superparkiet, która ma w swojej dość szerokiej ofercie również deski na ogrzewanie podłogowe i to w całkiem dobrych cenach. Dzięki profesjonalnej obsłudze wybór właściwej podłogi nie był jak się spodziewałem taki trudny, a dodatkowo mogliśmy bezpłatnie zakupiona podłogę przechować w ich magazynie do rozpoczęcia robót.
Loko59
Biznesmen
Posty: 216
Rejestracja: pt lis 26, 2021 8:23 am

Re: ogrzewanie podłogowe

Post: # 7365Post Loko59 »

A jeśli będziecie zastanawiać się nad tym jaką formę ogrzewania do tego wybrać, to polecam pompę ciepła, bo nie trzeba się przy tym trudzić, aby w domu było ciepła, a jak wybierzecie odpowiednią pompę to i taka forma ogrzewania nie będzie droga. Ja polecam zastanowić się nad AIWĄ, wybór mają spory, a jakościowo pompy są świetne.
kasiunia
Biznesmen
Posty: 134
Rejestracja: ndz kwie 10, 2022 4:48 am

Re: ogrzewanie podłogowe

Post: # 7379Post kasiunia »

Zanim zdecydujecie się na ogrzewanie podłogowe warto zdecydować się na podłogę, która dobrze będzie współpracowała z tym ogrzewaniem. Co powiecie na specjalny hybrydowy parkiet podłogowy ? To podłoga która łączy w sobie najlepsze cechy podłogi drewnianej oraz podłogi winylowej. Czyli piękne drewno i trwałość winylowej podłogi - czy tego szukacie?
foxi
Biznesmen
Posty: 144
Rejestracja: pn gru 13, 2021 6:56 pm

Re: ogrzewanie podłogowe

Post: # 7426Post foxi »

Ogrzewanie podłogowe jak najbardziej sprawdza się w połączeniu z takimi urządzeniami jak pompy ciepła powietrzne .Te z kolei najtaniej funkcjonują , kiedy połączone są także do instalacji fotowoltaicznej. Uważam ,że warto ponieśc te koszty aby później cieszyć się tanim ogrzewaniem domu.
ODPOWIEDZ