Budowa domu energooszczędnego

WojtekOl
Biznesmen
Posty: 69
Rejestracja: sob kwie 09, 2022 9:10 am

Re: Budowa domu energooszczędnego

Post: # 5522Post WojtekOl »

Na pewno warto też tutaj po prostu sprawdzić sobie listę projektów przygotowanych przez biuro architektoniczne Archon, ponieważ w mojej ocenie mają akurat świetne projekty domów zarówno nowoczesnych i funkcjonalnych aby jak najlepiej dopasować go pod swoje potrzeby i też typ działki jaką dysponujecie. No i też jaką opcję wolicie dom parterowy, czy może jednak z poddasze użytkowym? Pozdrawiam :)
sandra
Biznesmen
Posty: 371
Rejestracja: pn lis 29, 2021 10:24 am

Re: Budowa domu energooszczędnego

Post: # 5921Post sandra »

Nie zapominaj też o wszystkich kwestiach kominiarskich, niezbędnych przy remoncie czy też właśnie budowie domu. W tej sprawie polecam skontaktować się z dobrym kominiarzem. W moim przypadku sprawdził się Kominiarz Jakub Małmyga - usługi kominiarskie w Warszawie: https://kominiarz.warszawa.pl/ .
duser
Biznesmen
Posty: 459
Rejestracja: wt lis 30, 2021 12:21 pm

Re: Budowa domu energooszczędnego

Post: # 5927Post duser »

W dzisiejszych czasach, niewiele osób ma możliwość na budowę własnego domu. W związku z tym, mogę polecić wam mieszkania na wynajem instytucjonalny. Polecam wam tę ofertę https://katowice.korczaka.mdr.pl/ , ponieważ firma jest liderem na rynku jeśli chodzi o ilość mieszkań do wynajmu. Co więcej, w budynkach zaprojektowano wymagane szerokości przejść i powierzchni komunikacyjnej dla osób z niepełnosprawnością ruchową.
sandra
Biznesmen
Posty: 371
Rejestracja: pn lis 29, 2021 10:24 am

Re: Budowa domu energooszczędnego

Post: # 6189Post sandra »

Zainteresujcie się też różnymi kwestiami technicznymi związanymi z budową czy remontem domu. Warto zainteresować się bliżej między innymi elektryką. W tym artykule poczytacie sobie na przykład o falownikach: .Od admina: złamanie regulaminu, link usunięty. *Użytkownikom nie wolno umieszczać na forum wyłącznie postów zawierających odnośniki. . Uważam, że to przydatna wiedza.
kasiunia
Biznesmen
Posty: 134
Rejestracja: ndz kwie 10, 2022 4:48 am

Re: Budowa domu energooszczędnego

Post: # 6555Post kasiunia »

W przypadku budowy każdego domu musimy mieć dostęp do wielu, w tym także podstawowych materiałów budowlanych.Mam tutaj na myśli przede wszystkim żwir oraz piasek. Myśle ,że z materiałami sypkimi nie powinno być żadnego problemu bo kopalnia piasku czy żwirownia znajduje się w okolicach każdego większego czy średniego miasta w Polsce. Jest to materiał, z którego korzysta się z okolicznych zasobów.
Loko59
Biznesmen
Posty: 216
Rejestracja: pt lis 26, 2021 8:23 am

Re: Budowa domu energooszczędnego

Post: # 6736Post Loko59 »

Zdecydowaliśmy się na budowę domu, a teraz mamy dylemat za dylematem. Teraz zastanawia nas czy warto inwestować we wpust w kotłowni. Moim zdaniem bardzo ułatwiłoby to porządki i inne prace w tym miejscu. Mąż z kolei jest przeciwny. Wpusty znalazłam pod adresem: https://zew-inwestycje.eu/index.php/oferta/wpusty . Co możecie mi podpowiedzieć?
ODPOWIEDZ