Solgaz

Serce domu
ArkadS
Biznes czytacz
Posty: 15
Rejestracja: czw gru 16, 2021 12:39 pm

Solgaz

Post: # 4544Post ArkadS »

Kuchnia to nie tylko meble. To też, a przede wszystkim, wyposażenie. Bez dobrego sprzętu kuchnia jest mało praktyczna. Od wyposażenia kuchni sporo zależy. I sama przyjemność w gotowaniu i jej jakość. Ja lubie gotować na gazie. Może to dziwne, ale postawiłem na to rozwiązanie i na płytę Solgazu. I to się sprawdza. A jak jest u Was?
rados
Biznesmen
Posty: 72
Rejestracja: śr gru 15, 2021 9:15 pm

Re: Solgaz

Post: # 4561Post rados »

Gaz jest chyba więcej wykorzystywany. Chociaż w takich zwykłych płytach gazowych to trudno jest zapanować nad płomieniem. Raz musisz zwiększać, raz zmniejszać. No i spalanie gazu to jednak taki osad na meblach. Z drugiej strony, jak się ogląda jakieś programy kulinarne w TV, to chyba zawsze gotują na gazie. Nie kojarzę by tam gdzieś była indukcja. W restauracjach też raczej mają gaz.
k4sia
Średni biznesmen
Posty: 48
Rejestracja: czw gru 16, 2021 10:24 pm

Re: Solgaz

Post: # 4571Post k4sia »

rados pisze: czw sty 27, 2022 10:31 pm Gaz jest chyba więcej wykorzystywany. Chociaż w takich zwykłych płytach gazowych to trudno jest zapanować nad płomieniem. Raz musisz zwiększać, raz zmniejszać. No i spalanie gazu to jednak taki osad na meblach. Z drugiej strony, jak się ogląda jakieś programy kulinarne w TV, to chyba zawsze gotują na gazie. Nie kojarzę by tam gdzieś była indukcja. W restauracjach też raczej mają gaz.
Jak masz Solgaz z serii Innova, to nie musisz tak kombinować z płomieniem. Solgaz opracował palniki właściwie od poczatku, to zupełnie coś innego. Popatrz na ich stronie. Palnik jest ukryty i zamknięty pod szkłem. A sterowanie płomieniem jest automatyczne. W wyższych modelach masz nawet automatyczne sterowanie zaworami i ustawiasz sobie temperaturę, jaka Cię interesuje. Reszta to zadanie płyty, by ta temperaturę utrzymać.
Flew
Mały biznesmen
Posty: 25
Rejestracja: śr gru 15, 2021 9:00 pm

Re: Solgaz

Post: # 4583Post Flew »

A co to za marka i czy można ją spotkać w sieciówkach? Pierwszy raz czytam o takim rozwiązaniu z ukrytymi palnikami i n ie mogę sobie tego wyobrazić.
Kazpa
Mały biznesmen
Posty: 27
Rejestracja: śr gru 15, 2021 8:59 pm

Re: Solgaz

Post: # 4586Post Kazpa »

Solgaz to polski producent, który wdrożył swe innowacyjne rozwiązanie jakim jest "gaz pod szkłem" w kuchenkach gazowych. Płyta wygląda jak indukcja bo spalanie odbywa się w jej wnętrzu, Jeżeli jej jeszcze nie widziałeś to pooglądaj różne jej testy w sieci zwracając uwagę na najnowszą wersję płyty Innova, która działa ciszej i mam większą funkcjonalność. Kupić ją można zarówno w sklepie producenta jak i jest w pełni dostępna w sieci u innych sprzedawców. Mim zdaniem to fajne rozwiązanie, którego jedną z zalet jest mniejsze spalanie gazu. w stosunku do tradycyjnych kuchenek nawet o 50%.
k4sia
Średni biznesmen
Posty: 48
Rejestracja: czw gru 16, 2021 10:24 pm

Re: Solgaz

Post: # 4593Post k4sia »

Flew pisze: czw lut 03, 2022 9:06 pm A co to za marka i czy można ją spotkać w sieciówkach? Pierwszy raz czytam o takim rozwiązaniu z ukrytymi palnikami i n ie mogę sobie tego wyobrazić.
Poszukaj sobie w necie. Mają swoją strone, gdzie mają opisane produkty. A mają całkiem fajne. I nie tylko płyty gazowe ale i piekarniki i okapy i inne. To krajowy producent sprzetu do kuchni. Fabryka jest w Świdnicy jeżeli sie nie mylę. Można ich czasami spotkać w elektromarketach. Na pewno ich wyróżnikiem są te rozwiązania z palnikami pod szkłem, bo to mają chyba jako jedyni opatentowani i to rozwijają. Ale i inny sprzet ma całkiem fajną funkcjonalność. Poczytaj - warto.
rados
Biznesmen
Posty: 72
Rejestracja: śr gru 15, 2021 9:15 pm

Re: Solgaz

Post: # 4607Post rados »

Poszukałem sobie ich produkty i powiem że wielki szok. Gazówka a wygląda jak indukcja. I chyba trochę tak działa. Na pewno nie działa jak zwykła płyta na gaz. Bo można ustawić temperaturę gotowania, a w gazie to niby jak? Fajnie to wymyślili. Coś jak zamknieta komora spalania w piecach gazowych.
scesny
Średni biznesmen
Posty: 59
Rejestracja: wt gru 14, 2021 2:13 pm

Re: Solgaz

Post: # 4677Post scesny »

Moim zdaniem mają genialny pomysł z tym ukryciem palników. Niespotykane rozwiązanie. Że też nikt wcześniej nie wpadł na podobne rozwiązanie. Ciekawe. Ale nie tylko płyty mają fajne ale i resztę sprzętu. Ciekawie wyglądają ich okapy, widzieliście?
Flew
Mały biznesmen
Posty: 25
Rejestracja: śr gru 15, 2021 9:00 pm

Re: Solgaz

Post: # 4764Post Flew »

k4sia pisze: pn lut 07, 2022 10:50 pm Poszukaj sobie w necie. Mają swoją strone, gdzie mają opisane produkty. A mają całkiem fajne. I nie tylko płyty gazowe ale i piekarniki i okapy i inne. To krajowy producent sprzetu do kuchni. Fabryka jest w Świdnicy jeżeli sie nie mylę. Można ich czasami spotkać w elektromarketach. Na pewno ich wyróżnikiem są te rozwiązania z palnikami pod szkłem, bo to mają chyba jako jedyni opatentowani i to rozwijają. Ale i inny sprzet ma całkiem fajną funkcjonalność. Poczytaj - warto.
Trafiłem na stronę producenta i przyznaję, że ta płyta robi wrażenie ale nie tylko ona. Spodobały mi się ich innowacyjne rozwiązania w bardzo nowoczesnym wydaniu.
rados
Biznesmen
Posty: 72
Rejestracja: śr gru 15, 2021 9:15 pm

Re: Solgaz

Post: # 4834Post rados »

Flew pisze: ndz mar 06, 2022 8:49 pm
k4sia pisze: pn lut 07, 2022 10:50 pm Poszukaj sobie w necie. Mają swoją strone, gdzie mają opisane produkty. A mają całkiem fajne. I nie tylko płyty gazowe ale i piekarniki i okapy i inne. To krajowy producent sprzetu do kuchni. Fabryka jest w Świdnicy jeżeli sie nie mylę. Można ich czasami spotkać w elektromarketach. Na pewno ich wyróżnikiem są te rozwiązania z palnikami pod szkłem, bo to mają chyba jako jedyni opatentowani i to rozwijają. Ale i inny sprzet ma całkiem fajną funkcjonalność. Poczytaj - warto.
Trafiłem na stronę producenta i przyznaję, że ta płyta robi wrażenie ale nie tylko ona. Spodobały mi się ich innowacyjne rozwiązania w bardzo nowoczesnym wydaniu.
No robi wrażenie. Poszli trochę w inną stronę niż większość. To widać po produktach. Rozwijają swój pomysł na płytę gazową. Ale nie tylko na nią. Zobacz np. ich okapy albo piekarniki. Tez maja sporo innowacyjnych rozwiązań.
ODPOWIEDZ