Budowa domu a projekt

kasiunia
Biznesmen
Posty: 134
Rejestracja: ndz kwie 10, 2022 4:48 am

Budowa domu a projekt

Post: # 4966Post kasiunia »

Czy korzystacie z projektów indywidualnych czy szukacie projektu gotowego?
duser
Biznesmen
Posty: 459
Rejestracja: wt lis 30, 2021 12:21 pm

Re: Budowa domu a projekt

Post: # 6414Post duser »

Myślę, że coraz więcej osób rezygnuje z budowy domu, ponieważ wiąże się to z dużymi kosztami. Warto rownież wiedzieć, jakie mamy inne możliwości, np. wynajem instytucjonalny https://wroclaw.mdr.pl/ . Do mieszkań będą przynależeć balkony lub ogródki. Lokale przekazywane są najemcom już z wykończeniem. Do dyspozycji mieszkańców będzie ponad 400 miejsc postojowych.
Celinka43
Biznesmen
Posty: 85
Rejestracja: śr lis 24, 2021 3:27 pm

Re: Budowa domu a projekt

Post: # 6521Post Celinka43 »

Kilka lat temu budowałam dom i zdecydowałam się na gotowy projekt. Takie gotowe projekty domów są atrakcyjne cenowo i bardzo funkcjonalne. Dobre pracownie jak np. Domywstylu mają szeroki wybór takich projektów i każdy znajdzie coś dla siebie.
kasiunia
Biznesmen
Posty: 134
Rejestracja: ndz kwie 10, 2022 4:48 am

Re: Budowa domu a projekt

Post: # 6559Post kasiunia »

Projekt budowlany jest niewątpliwie bardzo ważnym elementem, o który trzeba zadbać już na początku budowy domu. Jeśli leży nam na sercu wygląd przyszłego domu warto pomyśleć o dobrych i ładnych drzwiach zewnętrznych, które są wizytówką naszego domu. Zajrzyjcie tutaj - https://insolut.pl/drzwi-zewnetrzne/, to sklep gdzie takie drzwi możemy kupić,Drzwi zewnętrzne Białystok to duży wybór i bardzo fachowa obsługa.
WojtekOl
Biznesmen
Posty: 69
Rejestracja: sob kwie 09, 2022 9:10 am

Re: Budowa domu a projekt

Post: # 6599Post WojtekOl »

Wybór między gotowym projektem a indywidualnym opracowanym przez architekta zależy od naszych priorytetów finansowych i czasowych. Gotowe projekty są tańsze i na pewno dużo szybciej będziecie mogli go dostać oraz ewentualnie jeszcze przy adaptacji go trochę poprawić bo np. biuro projektowe Archon oferuje taką opcję bez dodatkowych kosztów. Ważne jest dokładne rozważenie wszystkich za i przeciw, biorąc pod uwagę aktualny kosztorys budowy. Dlatego warto sprawdzić sobie projekty domów, które nie będą zbyt drogie w budowie. Pozdrawiam serdecznie i czekam na Wasze spostrzeżenia!
Loko59
Biznesmen
Posty: 216
Rejestracja: pt lis 26, 2021 8:23 am

Re: Budowa domu a projekt

Post: # 6700Post Loko59 »

Projekt domu to podstawa, ale nie jedyna ważna decyzja do podjęcia. Ważne jest też to, aby w późniejszych etapach budowy wybierać firmy doświadczone, które wykonują usługi w dobrej jakości. Pod adresem: https://michtop.pl/oferta/wklejanie-kotew-chemicznych/ udało mi się znaleźć ofertę firmy Michtop. Mówiąc treściwie, zajmują się obróbką betonu i dzięki zaawansowanemu sprzętowi wykonują to precyzyjnie i sprawnie.
janczara
Biznesmen
Posty: 72
Rejestracja: pt gru 03, 2021 7:29 am

Re: Budowa domu a projekt

Post: # 6809Post janczara »

wydaje mi się, ze każdy projekt można zmodyfikować tak, by spełniał oczekiwania przyszłych domowników. Ja słyszałam, ze takie indywidualne podejście do klienta oferują w firmie Espiro Investment. Kuszące jest to, ze u nich kierownik budowy jest jednocześnie koordynatorem dlatego pilnuje wszystkiego na bieząco tak, ze inwestor nie musi w zasadzie pojawiać się na placu. To duża wygoda dla zapracowanych :)
dżastaa
Biznes świeżak
Posty: 7
Rejestracja: śr gru 15, 2021 4:35 pm

Re: Budowa domu a projekt

Post: # 6957Post dżastaa »

Budując dom - wiadomo sprawa, że wszystko trzeba dokładnie sobie przemyśleć. Jak chodzi o instalacje elektryczne i odpowiednie do tego artykuły, to tutaj
https://saloneleks.pl/gniazda-ospel-aria między innymi możecie sobie sprawdzić propozycje na gniazdka, wyłączniki i inne rzeczy. Ich oferta jest bardzo szeroka i według mnie korzystna cenowo.
foxi
Biznesmen
Posty: 144
Rejestracja: pn gru 13, 2021 6:56 pm

Re: Budowa domu a projekt

Post: # 6967Post foxi »

Nie napiszę chyba nic odkrywczego ale najważniejszą kwestią na początku każdej budowy jest wybór dobrego projektu budowlanego. Do całej budowy musimy się też odpowiednio przygotować pod względem organizacyjnym jak i finansowym. Musimy zadbać o wszystkie podczas całego procesu budowy domu i pamiętać o tak prozaicznej rzeczy jak odpady budowlane , które trzeba będzie wywieźć z budowy i zutylizować.
sandra
Biznesmen
Posty: 371
Rejestracja: pn lis 29, 2021 10:24 am

Re: Budowa domu a projekt

Post: # 7193Post sandra »

Oczywiście projekt budowy jest bardzo ważnym elementem. Nie zawsze jednak realizacja projekt pokrywa się z założeniami. Mogą pojawić się najróżniejsze sytuacje - na przykład błędy budowlane. Taki błąd może w późniejszym czasie rzutować na użytkowanie budynku dlatego jeśli podejrzewamy, że coś jest nie tak jak powinno być to powinniśmy skontaktować się z rzeczoznawcą budowlanym - na przykład z panem dr inż. Przemysławem Stawiarskim, do którego kontakt zostawiam tutaj: https://stawiarski.com.pl/kontakt/ .
ODPOWIEDZ