Zarobki w euro

Kariera, praca, kompetencje
rados
Biznesmen
Posty: 72
Rejestracja: śr gru 15, 2021 9:15 pm

Zarobki w euro

Post: # 6747Post rados »

Wybierając pracę poza PL, oczywiście mam na myśli strefę euro, to od razu mamy bonus na kursie walutowym. Ale czy życie tam nie jest też droższe? I warunki nie są jakoś trudniejsze dla nas? Niby oferty na taką pracę sa, bo widziałem, ale dylemat zostaje. No i jeszcze jak wygląda sprawa z podatkami w takim przypadku.
scesny
Średni biznesmen
Posty: 59
Rejestracja: wt gru 14, 2021 2:13 pm

Re: Zarobki w euro

Post: # 6755Post scesny »

Wiesz, same zakupy są pewnie porównywalne jak u nas. Może noclegi i takie sprawy w innych cenach, ale to i tak wypadasz lepiej niż u nas. Szczegolnie, ze jak masz dobrze zorganizowaną pracę, przez agencję, to na dzień dobry masz zapewnione jakieś lokum. Albo i dodatek mieszkalny, jak tylko załatwisz sobie samodzielnie miejsce do mieszkania. W taki sposób działa Mondi Polska. Oni to rynek Niemiecki.
k4sia
Średni biznesmen
Posty: 48
Rejestracja: czw gru 16, 2021 10:24 pm

Re: Zarobki w euro

Post: # 6763Post k4sia »

Dokładnie. Dobrze oblatana agencja zapewnia sporo rzeczy na miejscu. Ma swoich ludzi, którzy pomagają. Wiadomo, że jak jest robiona umowa na warunkach lokalnych, to trzeba trochę znać warunki, przepisy. Często nie znamy naszych krajowych, a co dopiero te w innym kraju. Pomoc na pewno będzie miała duże nzaczenie.
Kazpa
Mały biznesmen
Posty: 27
Rejestracja: śr gru 15, 2021 8:59 pm

Re: Zarobki w euro

Post: # 6774Post Kazpa »

Wyjazd z takim wsparciem jest łatwiejszy. Zyskujesz dobre warunki zatrudnienia jak dodatkowe profity dla siebie i rodziny jak np.ubezpieczenie.
rados
Biznesmen
Posty: 72
Rejestracja: śr gru 15, 2021 9:15 pm

Re: Zarobki w euro

Post: # 6777Post rados »

Dzięki. Sporo mi się w głowie układa. Zarobki wiadomo, na innym poziomie. W sklepie różnica pewnie niewielka. Jedynie opłaty za mieszkanie mogą być wyższe niż u nas, a przy ofertach jak widzę, to na początku jest cos zapewnione, wiec start będzie "na lekko".
scesny
Średni biznesmen
Posty: 59
Rejestracja: wt gru 14, 2021 2:13 pm

Re: Zarobki w euro

Post: # 6892Post scesny »

Taka praca to robota taka sama a inne warunki i kasa. Pewna wada to dalej do rodziny ale to też zależy ;) Spokój i inna perspektywa niż u nas. Tak mi sie wydaje.
Flew
Mały biznesmen
Posty: 25
Rejestracja: śr gru 15, 2021 9:00 pm

Re: Zarobki w euro

Post: # 6999Post Flew »

Jadąc do Niemiec zarobki dobre i liczne dodatki jak ubezpieczenie nawet dla całęj rodziny jak i lokum zapewnione. Jedziesz i nie martwisz się, że śpisz pod mostem tak przynajmniej jest z Mondi. On dbają o swego.
k4sia
Średni biznesmen
Posty: 48
Rejestracja: czw gru 16, 2021 10:24 pm

Re: Zarobki w euro

Post: # 7073Post k4sia »

Wazne by miec tam na gotowe, ta prace, a nie szukac na miejscu. Bo można i miesiac samemu. A z agencja jedze na gotowo, wiec od razu praca, jakies mieszkanie, cos tam. Mondi przykładowo ogarnia te tematy, o wszystkim mowi od razu.
duser
Biznesmen
Posty: 459
Rejestracja: wt lis 30, 2021 12:21 pm

Re: Zarobki w euro

Post: # 7084Post duser »

Obecnie całkiem sporo osób decyduje się na wyjazd za granicę w celu poszukiwania zatrudnienia. Ja jestem zdania, że lepiej wyjeżdżać z firmami, które przedstawiają najlepsze oferty pracy. Gdyby zainteresowała Was praca opiekunki osób starszych w Niemczech, to można zwrócić uwagę na firmę SeniHelp24 . Oni zajmą się wszystkim, jeśli chodzi o organizację Waszego wyjazdu i zatrudnienia.
Kazpa
Mały biznesmen
Posty: 27
Rejestracja: śr gru 15, 2021 8:59 pm

Re: Zarobki w euro

Post: # 7138Post Kazpa »

No robota zalatwiona przez agencje jak mondi, to po prostu spokoj. jedzie sie na gotowe i do roboty, a nie traci czasu na szukanie chaty, roboty.
ODPOWIEDZ