Aranżacja salonu - samodzielnie czy przez projektanta?

kasiunia
Biznesmen
Posty: 134
Rejestracja: ndz kwie 10, 2022 4:48 am

Re: Aranżacja salonu - samodzielnie czy przez projektanta?

Post: # 5221Post kasiunia »

Może nie mamy super zdolności w tym względzie ale dajemy sobie radę. Skąd czerpiemy inspiracje kolorystyczne wnętrz oraz inne to jak ma wyglądać dane pomieszczenie? Bardzo pomocni są pracownicy sklepów wnętrzarskich oraz propozycje jakie można znaleźć w internecie. Co do samej aranżacji wnętrz to pomaga nam moja siostra ona, na prawdę ma talent w tym zakresie.
duser
Biznesmen
Posty: 459
Rejestracja: wt lis 30, 2021 12:21 pm

Re: Aranżacja salonu - samodzielnie czy przez projektanta?

Post: # 5336Post duser »

Ja korzystałem z pomocy projektanta, jednak wiele rzeczy wymyśliłem sam. Bardzo lubię sztukę, więc w moich wnętrzach nie mogło zabraknąć obrazów wielkich artystów, takich, jak gustav klimt . Moim zdaniem, warto skorzystać z mocy profesjonalisty, ale jednocześnie, można mieć też swoje inspiracje.
Bella
Mały biznesmen
Posty: 22
Rejestracja: pn gru 13, 2021 2:45 pm

Re: Aranżacja salonu - samodzielnie czy przez projektanta?

Post: # 5577Post Bella »

Ja cały dom urządziłam samodzielnie. Także salon. I nie było z tym większych problemów. Zaoszczędzone na projektancie pieniądze przeznaczyłam na dodatkowe dekoracje. Są specjalistyczne blogi wnętrzarskie, które mogą być fajną inspiracją. Teraz w salonach modne są na przykład takie jak tu https://ifm-meble.com/meble/sofy/ sofy 2 osobowe rozkładane. Stylowe i funkcjonalne, fajnie uzupełniają całą aranżację wnętrza.
sandra
Biznesmen
Posty: 371
Rejestracja: pn lis 29, 2021 10:24 am

Re: Aranżacja salonu - samodzielnie czy przez projektanta?

Post: # 5692Post sandra »

Świetnie sprawdzają się również różne dodatki ścienne. Super opcją są plakaty w ramach: https://www.galeriaplakatu.com/anime-ma ... uke-plakat . Każdy o innej tematyce więc bez problemu dopasujemy plakat do naszych zainteresowań.
foxi
Biznesmen
Posty: 144
Rejestracja: pn gru 13, 2021 6:56 pm

Re: Aranżacja salonu - samodzielnie czy przez projektanta?

Post: # 5848Post foxi »

Nie no , temat aranżacji salonu ogarniamy sami, we własnym zakresie. Ważnym elementem poprzedzającym wyposażenie salonu we właściwe dla nas meble i inne elementy wyposażenia jest jego malowanie. Ten temat także załatwiamy we własnym zakresie. Jak mówi mąż trzeba pamiętać o ,że przed malowaniem należy wykonać określone czynności poprzedzające na przykład gruntowanie pod malowanie - to konieczność. Zapobiega to przyklejaniu się gipsu do wałka oraz powoduje ,że farba właściwa dużo lepiej kryje.
WojtekOl
Biznesmen
Posty: 69
Rejestracja: sob kwie 09, 2022 9:10 am

Re: Aranżacja salonu - samodzielnie czy przez projektanta?

Post: # 6003Post WojtekOl »

Jeśli nie masz dużej przestrzeni, to myślę że możesz to zrobić samodzielnie. Tym bardziej, że wiele podpowiedzi można znaleźć również na różnych blogach i filmach na YT. Do tego też nie zapomnij o dobraniu takich elementów, jak dekoracje ścienne aby tez nadać wnętrzu stylu i stworzyć je bardziej przyjemnym. Ja przyznam, że akurat długo szukaliśmy co powiesić nad sofą w salonie i ostatecznie wybraliśmy Mapę Świata, bo uwielbiamy podróże :)
Violuśka
Biznesmen
Posty: 132
Rejestracja: sob gru 04, 2021 4:41 am

Re: Aranżacja salonu - samodzielnie czy przez projektanta?

Post: # 6084Post Violuśka »

Zdecydowanie sami aranżujemy pomieszczenia ,w których mieszkamy. Mamy też swoje pasje, a najważniejsze dla nas jest umiłowanie malarstwa. Właśnie to jest przyczyną tego ,że w naszym salonie znajdziemy reprodukcje malarstwa z różnych okresów. Oczywiście mamy kilka okresów w malarstwie, które uwielbiamy. Bardzo lubimy Picassa... jak nazywa się malarstwo, które reprezentuje ten artysta?
talarka
Mały biznesmen
Posty: 29
Rejestracja: pn kwie 11, 2022 4:15 pm

Re: Aranżacja salonu - samodzielnie czy przez projektanta?

Post: # 6328Post talarka »

Ja swój salon samodzielnie urządzałam i nie wyszło to najgorzej, a na pewno sporo taniej. Salon to miejsce wypoczynku, ale też przyjmowania gości, dlatego też fajnie jest na ścianach pozawieszać kolorowe plakaty, fantazyjne grafiki,oprawione w klasyczną, nieprzesadzoną ramkę https://aluramy.pl/ramy-drewniane/profi ... kaseton-3d
Można je zawiesić harmonijnie, albo wręcz przeciwnie, nadać im niecodziennej stylizacji, całe pomieszczenie tylko na tym zyska.
Loko59
Biznesmen
Posty: 216
Rejestracja: pt lis 26, 2021 8:23 am

Re: Aranżacja salonu - samodzielnie czy przez projektanta?

Post: # 6760Post Loko59 »

Sprawdźcie między innymi ofertę https://www.facebook.com/novostudiomeble .
k4sia
Średni biznesmen
Posty: 48
Rejestracja: czw gru 16, 2021 10:24 pm

Re: Aranżacja salonu - samodzielnie czy przez projektanta?

Post: # 6769Post k4sia »

Na ścianach spokojnie można sobie zrobić jakąś cegiełkę, bo to świetnie wygląda. Rozwiązania takie jak Elabrick całkiem fajnie wypadają w salonach, choć są to elementy na elewację. Ale to w żaden sposób nie ogranicza ich zastosowaniu.
ODPOWIEDZ